HAİNLERE ASLA PRİM VERİLMEYECEKTİR!
Diyarbakır’ın Lice İlçesi yakınlarında kurulan mayınlı pusu neticesinde dokuz askerimizin şehit olduğu haberi yüreğimize kor gibi düşmüştür. Türkiye 9 şehidine ağlarken, bir şehit haberi de Şemdinli’den gelmiştir. Şemdinli’de de askeri birliğe taciz ateşi açılması sonucu bir askerimiz şehit olmuştur. Öncelikle şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, kahraman ordumuza ve büyük milletimize başsağlığı diliyoruz.

Nice ocaklar söndüren bölücü terör örgütü PKK, alçakça saldırılarına hız vererek, destekçileri ile birlikte amaçlarına ulaşmak için her türlü yolu denemektedir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü bir devlettir ve bu tür hainliklere asla prim vermeyecektir.

Ülkemiz üzerinde çeşitli planlar yapan iç ve dış güçler, böl-parçala-yok et politikasını şiar edinmiştir. Bu noktada PKK maşa olarak kullanılmakta, beslenip, büyütülmektedir.

Hayali haritaların önünde konuşanlar, 29 Mart seçimlerinde sözde Kürdistan sınırlarının çizildiğini söyleyen aymazlar da, büyük bir küstahlık örneği göstererek; Türk halkını, Türkiye Cumhuriyeti devletini hedef alan açıklamalarda bulunmaktadır. En acısı da bu insanların Atatürk’ün kurduğu TBMM’nin çatısı altında siyaset yapıyor olmalarıdır.

Öte yandan PKK yandaşları, Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde anaokuluna Molotof kokteyli saldırıda bulunmuştur. Gözü dönmüş, insanlıktan nasibini almamış caniler, çocuklarımızın canına kastetmiştir. Teröristler artık okulları da hedef almaktadır. Amaçlarına ulaşmak uğruna minik bedenleri gözünü kırpmadan tehlikeye atan hastalıklı beyinler, terörün acımasızlığının en sade fotoğrafıdır.
 
Türkiye terör konusunda dünyada yalnız bırakılmakta ve sözde müttefikleri tarafından sadece ağzına bal çalınmaktadır. Zira PKK’yı terör listesine almaktan imtina eden ülkelerin varlığı bir gerçektir. Türkiye terörle bu koşullarda, hiçbir ülkeden destek almadan mücadele etmektedir.

Bu noktada Türk Milletinin kalleş saldırılara karşı birlik ve beraberlik içinde olması gerekmektedir. Hiç kimsenin insanlarımız arasına ayrılık tohumları ekerek, ülkemizi bölmeye gücü yetmeyecektir.

    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.