ALLAH BÖLÜCÜ KATİLLERİ VE DESTEKÇİLERİNİ KAHRETSİN!

Bölücü katil çetesi mübarek bayram günlerinde de kan dökmeye devam ediyor. Arefe gününde ve Bayramın birinci ve ikinci gününde güvenlik görevlilerimizi şehit eden bölücü terör; dün de Gazi şehrimiz Antep’te dokuz vatandaşımızı hunharca katletti. Şehrin en işlek caddelerinden birinde, otobüs durağına yerleştirilen bombalı aracın uzaktan kumandayla patlatılması üzerine dokuz vatandaşımız hayatını kaybetti, aralarında durumu ağır olanların da bulunduğu 69 vatandaşımız yaralandı.

 

Kaybettiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyoruz.

 

YETER ARTIK!

Türk milleti kan ağlıyor. Yaklaşık otuz yıldır devam eden bölücü terör son yıllarda daha da artarak devam ediyor.

 

Bölücü terörle mücadelede sergilenen zaafiyetler ve açılım politikalarıyla bölücülerin cesaretlendirilmesi ihanet odaklarını azdırmış ve cüretini artırmıştır.

 

Bugün metropollerimizde dahi elini kolunu sallayarak eylem ortaya koyan, kamu çalışanları başta olmak üzere vatandaşlarımızı dağa kaldıran, ülkemizin bir bölümünde güya kontrolün ele geçirildiği algısını oluşturmaya çalışan terör örgütünün, bu cüretkarlığının en büyük sebeplerinden bir tanesi “açılım” adı altında bölücü unsurlara sağlanan alan özgürlüğüdür.

 

Habur rezaletinin mimarları ve açılım ihanetinin müsebbipleri, gelinen noktanın başlıca sorumlularıdır.

 

Bayram gününde bir büyük şehrimizde sivil vatandaşlarımız katlediliyor, insanlarımızın özgürlüğü kısıtlanıyor, milletimiz can güvenliğinden emin olamaz hale getiriliyor ve hala bir tek yetkili ortaya çıkıp sorumluluğu üstlenmiyor!

 

Böyle bir rezalete hiçbir medeni ülkede şahit olamazsınız.

 

Ülkeyi yönetme sorumluluğunda olanlara sesleniyoruz:

 

Bölücülere karşı cesaretli olun!

 

Bölücülerin ve onların değişik kılıflara bürünmüş destekçilerinin gürültüsünden korkmayın!

 

Başka hesaplar yapmayın!

 

Zerre kadar şüpheniz olmasın ki; bugün vakarından dolayı sükut eden büyük Türk Milleti, sizin bölücü terör ve destekçilerine karşı ortaya koyacağınız her adıma sonuna kadar destek olacaktır.

 

Eğer buna cesaretiniz yoksa;

 

Bırakın işgal ettiğiniz makamları,

 

Gidin!

 

Artık milletimizin tahammülü kalmadı;

 

Basiretsizliğiniz ve sorumsuzluğunuz, milletimizin bin yıllık kardeşliğini sabote etmek isteyen bölücü mihraklara zemin oluşturmaktadır. Böylesi bir zilletin tarihi ve vicdani vebalini kaldıramazsınız!

 

Türk Eğitim-Sen olarak;

 

Mübarek Bayram gününde dahi hunhar katliamlarına devam eden katiller çetesini ve makamı ve unvanı ne olursa olsun onların destekçisi bölücüleri lanetliyoruz!

 

Yüce Yaradan’ın “Kahhar” sıfatıyla onları kahretmesini, şu mübarek günler hürmetine yürekten niyaz ediyoruz!

 

TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL MERKEZİ