DUALARIMIZ SOMA'DAKİ İŞÇİLERİMİZE

Manisa'nın Soma ilçesinde bir maden ocağında yaşanan facia tüm milletimizi derinden üzerken göçükte mahsur kalan 200'ü aşkın işçimizin bir an önce sağ salim kurtarılarak ailelerine kavuşmasını heyecanla bekliyoruz.

Soma'da yaşanan facianın ardından bir açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Artık aynı sahneleri yaşamak istemiyoruz" dedi. Koncuk, "Soma'da göçük altında kalan işçilerimizin sağ salim ailelerine kavuşmasını Yüce Allahtan niyaz ediyorum. Yürekler yanmasın, Allah esirgesin ama bugüne kadar yaşanan duyarsızlıklar, bu milleti acılara kardeş yaptı. Aynı sahneleri yaşamak istemiyoruz." dedi.

Türkiye Kamu-Sen camiası olarak arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği şu saatlerde dualarımız göçük altında kalan işçilerimizle beraberdir. Yaşanan bu elim olayın artık sonuncu olmasını diliyor, hayatını kaybeden işçilerimize yüce Allah'tan rahmet, aileleri ve yakınlarına sabırlar diliyor, göçük altındaki işçilerimize, yakınlarına ve tüm Türk milletine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.