OKULDA ŞİDDET BU REZALETLE Mİ ÇÖZÜLECEK?
Kayseri İstiklal İlköğretim Okulu Fen Bilgisi Öğretmeni Ömür Kuzgun'u (31) dövdüğü ve burnunun çatlamasına yol açtığı iddiasıyla aranan Erdal E. (18), Kayseri Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. İlk sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Erdal E, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinikler önünde yaptığı basın açıklamasında Kayseri Valisi Osman Güneş, İl Emniyet Müdürü Orhan Özdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata’yı istifa etmeye davet etmişti. Ali İhsan Öztürk, Ulu Önder Atatürk'ün "Cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir."sözünü hatırlatarak üyelerine yapılan saldırının Cumhurbaşkanına, Başbakana, İçişleri Bakanına,İl Valisine,Emniyet Müdürüne,İl Milli Eğitim Müdürüne yapılan bir saldırı olduğunu söylemişti.

Şimdi soruyoruz; okullarda şiddet öğretmene saldıranın serbest bıraklılması yolu ile mi çözülecek?
"Olayları büyütmeyin" diyen Milli Eğitim Bakanına ve Bakanın "Kırık Bastonu" olan sendikaya, yani öğretmenlere saldırıya tepki bile vermeyen yandaş ve yalaka sendikaya ithaf olunur.