KİTAPLARA AMPUL KOYMA MODASI!
Bu ampul koyma işinin bir tesadüf mü olduğunu sormuştuk.Yoksa bu kitapların MEB tarafından desteklenmesini kolaylaştırıcı bir unsur olarak mı görülüyor? Bunu bilmiyoruz.Kastamonu’nun Araç İlçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından YİBO’da düzenlenen bilgisayar kursunda ve Türkiye’nin bir çok yerinde dağıtılan GELECEK İÇİN EĞİTİM isimli, İçerik Düzenleme Ekibi içerisinde MEB Teknolojiri Genel Müdürlüğünden Adnan BABACAN, Buca İlçe Milli EğitimMüdürlüğü’nden Adem ALATLI, İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’den Bayram GÖKBULUT gibi proje sorumlusu ve formatör öğretmenlerin bulunduğu kitabın ikinci sayfasında tam sayfa bir ampul resmi bulunmaktadır.Tesadüf müdür yine bilinmez bu ampulün saçtığı ışık sayısı ile, AKP’nin ampulunün ışık sayısı yedi adettir.Tesadüfün böylesine hayret, doğrusu.

Ampula bu kadar önem veren içerik ekibi bir ampulla yetinmemiş, kitabın üç ayrı sayfasına tam sayfa olamak üzere üç ampul koymuş. Kitabın en arka sayfasında MEB logosu da bulunmaktadır. Doğrusu daha önce iktidar olmuş siyasi partilere ciddi haksızlık yapılmış, bundan sonra iktidar olan her partinin amblemi kitaplarda bulunmalı, tarihe bir not düşmek adına bu gerekli.Ama daha önceki iktidarlar bu şansı kaçırdılar, mesela;altıoklu, üç hilalli, kıratlı, arılı, anahtarlı bir kitap basmayı düşünemediler.

MEB’in bu konuda dikkatini çekmek istyoruz.Bu konuda kamuoyu aydınlatılmalıdır. Bir siyasi partinin propagandasını yapmak bu kadar ucuz olamamalı, birileri bunun hesabını vermelidir. Devlet parası ile parti propagandası yapanlar bunun cezasını çekmelidir. Bu bir suç duyurusu olarak görülmeli, kamuoyuna konuyla ilgili açıklama yapılmalıdır.