BATMAN’DA NELER OLUYOR?
Okul disiplin kurulunca durum değerlendirildikten sonra,  öğrencilere, yaptıkları davranışın yanlış olduğu söylenmiştir. Resmi olarak da, öğrencilere yaşları ve durumları da göz önüne alarak uyarı cezası verilmiştir. Öğrencilere düşüncelerinin yanlışlığını,  vatan ve millet sevgisini anlatmaya  çalışan idarecilere, öğrenciler; "Biz Kürtçe eğitim istiyoruz, Kürt okulunda okumak istiyoruz, derslerimiz Kürtçe okutulsun.." şeklindeki ifadelerle karşılık vermişlerdir. Durumu değerlendiren okul idaresi öğrencilere kızarak;”Bir daha böyle bir yanlışla karşımıza çıkmayın.” Diyerek, sözlü uyarıda da bulunmuşlardır.

Bunun sonucunda, öğrenciler okulu terk ederek; ”Sarı-kırmızı-yeşil renkte resim yaptık bizi okuldan kovdular.” şeklinde açıklama yapmaya yönlendirilmişlerdir. Olayı doğru dürüst araştırmadan veya kasıtlı olarak, bazı ulusal basın, yerel basın ve diğer medya organları, öğretmenlerimizi rencide ederek, terör örgütüne hedef gösterir şekilde suçlu ilan etmişlerdir.

Ayrıca bu yanlış ve uydurma haberlere Roj TV sevdalısı bir sendika da katılarak yalan ve iftiralarla kamuoyunu yanlış yönlendirmişlerdir.

Türk Eğitim Sen olarak terör örgütü tarafından tezgâhlanan bu karalama kampanyasının yetkililer tarafından yakından takip edilmesini ve tedbir alınmasını istiyoruz.
Olayı derinlemesine araştırmadan, yargısız infaz yapan bir takım sözde basını şiddetle kınıyoruz.