TAYİN Mİ, SÜRGÜN MÜ?
Seçim dönüşü Turan KAYA’yı atamamak için, çözüm arayan Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bazı iktidar sahipleri 19 Temmuz 2007 tarihinde apar topar Hasan YOLDAŞ adlı kişiyi, atama şartlarını taşımamasına rağmen, Turan KAYA’nın yerine atanmasını sağladı.

Bu hukuksuz karar elbette yargıdan dönecektir. Buna en küçük bir şüphemiz yok. Yargı atanma şartlarını taşımayan Hasan YOLDAŞ’ın atamasını en kısa zamanda iptal edecek ve yerine Turan KAYA’yı atayacaktır. Bu durumda, başta İl Milli Eğitim Müdürü olmak üzere, bu olayın sorumlularının yüzü kızarmayacak mıdır?

Bu haksızlığın düzeltilmesi, atama şartlarını taşımayan Hasan YOLDAŞ’ın atamasının iptali için MEB’e bir dilekçe ile başvurduk. Düzeltilmemesi halinde bu hukuksuz atamayı yaparak, üyemiz Turan KAYA’yı mağdur eden kişilerle ilgili suç duyurusunda bulunacağız.

Türk Eğitim sen olarak, her türlü haksızlığın, hukuksuzluğun üzerine en şiddetli şekilde gideceğimizden hiç kimsenin en küçük bir şüphesi olmamalıdır. Haksızlığı yapanların asla peşini bırakmayacak, gerekli dersi almasını mutlaka sağlayacağız.

Yıllardır söylüyoruz, işte Hüseyin ÇELİK'in MEB'i, huzursuzluk, haksızlık, hukuksuzluk! İnsanların seçme ve seçilme hakkına bile saygı duymayan bir kafa yapısı. İşte, bu kafa yıllardır Türk milli eğitimini yönetiyor.