İSTİSMAR ETMEYİN, ÇÖZÜN!
Türkiye’nin sınırları cetvelle değil, aziz şehitlerimizin kanlarıyla çizilmiştir. Bizi yönetmek iddasında olan aymazların bu gerçeği unutması dahi, ülkemizi vesayet altında bir ülke durumuna düşüremez. Damat Feritlere karşı, Atatürk ve  Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak gibi silah arkadaşlarını çıkaran Aziz Türk Milleti, her türlü zilletin üstesinden gelecek idrak ve kaabiliyete sahiptir.

Bugün, ihanetin kol gezdiği ülkemizde, hiç kimse ama hiç kimse milletimizi olan bitenden habersiz zannetmesin. Tarihi boyunca büyük acılar ve ihanetler yaşamış olan aziz milletimiz yeri geldiğinde her türlü kararlılığı ortaya koyabilecek güç ve inançtadır.

Türkiye, Türk Milletinden aldığı güçle, hiç bir zaman bir Irak, bir Afganistan yapılamayacak kadar güçlüdür. Ama, Türkiye Cumhuriyeti gibi, tarihi düşmanlara ve son derece önemli bir jeopolitiğe sahip bir ülkenin hür ve bağımsız yaşamak için  siyasi kararlılığa  da  sahip olması hayati öneme sahiptir.

Tam bunlar yaşanırken, ülke gündemine, Adana’nın Kozan İlçesinde Kompozisyon Yarışması Birincisi Tevhide KÜTÜK ödül töreninde BAŞÖRTÜLÜ olduğu gerekçesiyle bazı aklı evveller tarafından kürsüden indirildi. Türk Eğitim Sen olarak, bu tavrı kabul etmemiz mümkün değildir. Gençlerimizin yaşadığı bu problemler derhal çözülmelidir.

Ancak;
Geçtiğimiz beş yılda bu problem TBMM gündemine taşınmış mıdır?
 Hayır!
Çözmek adına her hangi bir irade ortaya konmuş mudur?
 Hayır!
Kim çözecek?
 Hükümet!

Tesettür konusu bir takım çevrelerin rant sağlama ve gündem değiştirme aracı olmaktan kurtarılmalı ve milletimizin yıllardır aldatılmasına bir son verilmelidir. Aziz milletimizin, çocuklarımızın bu konuda yaşadığı sıkıntılar, bir takım siyasi başarısızlıkları perdelemek için, gündem saptırma aracı olarak kullanılmamalıdır. Her şeyden önce milletimiz bu konuda uyanık olmalıdır.

Tevhide Kütük adlı kızımızın yaşadığı bu üzücü olay için eylem ortaya koyanlar bilsinler ki, bu eylemin adresi, artık, Başbakanlığın önüdür. Kimse, bu problemi Hükümet çözmek istiyor ama asker filan çözdürmüyor gerekçelerinin arkasına sığınmasın, kimse Cumhurbaşkanı imzalamıyor bahanesini de artık kullanmasın. Tevhide’yi sayın Başbakan’ın araması toplumu memnun eder ama meseleyi çözmez, sayın Başbakan Tevhide’yi arasın ama ÖNCELİKLE, PROBLEMİ ÇÖZMENİN ADIMINI ATSIN.

Siyasetçiler ve bazı sözde sendikalar dini değerlerimiz üzerinden prim yapma alışkanlığını, tribünlere oynama hastalığını bıraksınlar. Bu problemi gerçekten çözmek mi istiyorlar, Başbakanlığın adresi bellidir. Ülkeyi hangi siyasi partinin yönettiği de bellidir. Bu problemin çözüm yeri de bellidir.


TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ