AKLI SELİME DAVET EDİYORUZ
Savcılarımızın, soruşturma kapsamında kişilerin ifadelerine başvurması veya göz altına alması son derece tabi olmakla beraber, AKP’nin kapatılma davasının hemen akabinde gerçekleşmiş olması sebebiyle, yaşananlar kamuoyunda KUVVETLER ÇATIŞMASI olarak değerlendirilmektedir. Bir çok vatandaşımız, bu göz altıların, usül, zaman ve şekil itibariyle manidar olduğunu ifade etmektedir.

İktidar ve karşıtlarının VARLIK GÖSTERİSİNE dönüştüğüne inanılan bu kaos ortamının devam etmesi ülke huzurunu tehdit eder boyutlara gelmek üzeredir. Bir çok darbe ve sıkıntılı günler görmüş ülkemizde, demokrasi zaman zaman kesintiye uğramış ve bundan  milletimiz büyük acılar yaşamıştır.

Bu kaos ortamının bu ülkede yaşayan, aklı başında  hiç kimseyi memnun etmediği açıktır. Yaşanan bu kör döğüşünden en büyük zararı, her zaman olduğu gibi, yine, aziz milletimiz görecektir. Bu belirsizlik halinin devam etmesinin, ekonomik ve sosyal sıkıntıları da beraberinde getirmesi kaçınılmazdır.

Bu kargaşa ortamından tek çıkışın; DEMOKRATİK DAVRANMAKTAN geçtiğini her kes ve her kesim kabul etmek zorundadır. Aksi takdirde, BİR BİRİMİZİ ANLAMAK ve KABULLENMEK yerine BİR BİRİMİZİ YOK ETMEYE ÇALIŞMAK anlayışı hepimizi zarara uğratacaktır.

TÜRK EĞİTİM SEN olarak, başta iktidar olmak üzere bütün siyasi partilerimizi ve her kesimi itidale ve sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Yakın tarihimizi inceleyiniz, IRAK’IN başına gelenlere bakınız ve aklınızı başınıza alınız!