NEVŞEHİR’DE SKANDAL ATAMA
Ürgüp İlçesi A. Baran Numanoğlu İlköğretim Okulu Müdür yardımcısı olarak görev yapan M.Ç 2007 Yılında yapılan atama ile Ürgüp Anadolu Öğretmen Lisesi’ne Müdür olarak atanmıştır. Daha sonra yargı iptali üzerine aynı okula müdür olarak görevlendirilmiştir.

M.Ç yeni adı Ürgüp Tesan Anadolu Öğretmen Okulu olarak değiştirilen okula duyuru açılmadan Bakan Adına Daire Başkanı Hilmi Çolak imzalı 12.11.2008 tarih ve 103988 sayılı kararname ile okula asaleten atanmıştır. Atama yönetmeliği ve bu doğrultuda çıkarılan genelgelere rağmen, duyuruya çıkarılmadan yapılan atama usulsüzdür. Kanun, yönetmelik dışı bir atamadır. Hukuk resmen bu atamalarla çiğnenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir. Kanunları yok saymak kimsenin haddi ve hakkı değildir. Hukuk, herkesin ve her şeyin üzerindedir. Bu durumu sorumluluk mevkiinde olan herkese bir kez daha hatırlatıyoruz. Yapılan bu atama ve uygulamalarla eğitim çalışanlarının bakanlığa olan güveni sarsılmıştır. Bu usulsüz atamalar kurumlarımızı yıpratmakta, insanlarımızı hayal kırıklığına uğratmaktadır.

Türk Eğitim Sen olarak bugüne kadar her türlü hukuk dışı uygulamaların karşısında olduk, olmaya devam edeceğiz. Yanlış yapanlar hakkında mücadelemiz yargıda devam edecektir.