AHLAKSIZLIĞINIZI TÜRK EĞİTİM SEN'E BULAŞTIRMAYA KALKMAYIN
Bu konunun üzerine Türk Eğitim Sen’den başka giden, iptal davaları açan veya açacağını duyuran bir başka sendika bulunmamaktadır. Her türlü haksızlığın üzerine giden, düzeltmek adına büyük gayret sarf eden Türk Eğitim Sen 76. Madde kapsamında atamalarda da, mücadelede her zaman olduğu gibi yalnız bırakılmıştır. Sendika olduğunu iddia eden, haksızlıkla mücadele ettiklerini iddia eden anlı şanlı sendikalardan tek ses yükselmemiştir.

Türk Eğitim Sen bu mücadeleyi yaparken, İktidara yakınlığı ile meşhur bir sendika, Milli Eğitim Bakanlığı ile kendileri ve Türk Eğitim Sen’in anlaştığını, bu atamaların bu doğrultuda yapıldığı yalanını yaymaktadır. Türk Eğitim Sen olarak böyle bir anlaşma yapmayı, hatta düşünmeyi dahi ŞEREFSİZLİK addederiz. Kendileri açısından her türlü ahlaksızlığı uygun gören bu yapı, pisliklerine Türk Eğitim Sen’i de bulaştırmaya çalışmaktadır.

Türk Eğitim Sen, 76. Madde doğrultusunda yapılan tüm atamalara karşıdır. Bu atamaları yapanların  ve bu şekilde atanmayı kabul edenlerin 650 bin öğretmenin hakkını gasp ettiğini, onlara açıkça hakaret ettiğini en net ve sert şekilde dile getirdik ve devam ediyoruz. Bu atananların hangi sendikadan olduğu veya sendikasız olup olmadığı önemli değildir.Ortada bir haksızlık vardır ve bu haksızlık mutlaka düzeltilmelidir.

Türk Eğitim Sen olarak, üyemiz olsun veya olmasın tüm eğitim çalışanlarının, bu yalan ve iftiralara inanmamasını, bu yalanı söyleyenlerin isimlerinin sendikamıza bildirilmesini istiyoruz. Bu yalancılar deşifre edilmelidir ki, bir daha yalan söyleyebilme ve kamu oyunu aldatma cesareti bulamasınlar.

Türk Eğitim Sen tespit ettiği, bilgisi şubelerimiz tarafından Genel Merkeze ulaşan ve doğrulanmış tüm usulsüz atamaları dava edecektir. Bir kısım davalar açılmış durumdadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 


TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ