6 ŞEHİT! MİLLETİMİZİN YAŞAMA HAKKI GASP EDİLİYOR
Adına sivil toplum örgütü diyerek, ülkemize düşmanlıktan başka bir şey yapmayan, “Ne mutlu Türküm.” demekten aciz, pervasızca PKK’nın sözcüsü gibi davranan, Andımızın okunmasına bile hiç kimseden çekinmeden karşı çıkan, hatta bu konuda kamuoyu yaratmaya çalışan ihanet odakları terör örgütünün beslenme kaynaklarıdır. Bu kaynaklar, demokratikleşme adı altında, rahat çalışma ortamı bulduğu sürece ve bazı sözde aydınlar entellektüelliği terör örgütünün iddialarını savunmak olarak gördüğü müddetçe yüreğimiz daha çok yanacak gibi görünmektedir.

Değerlerimiz, inançlarımız açıkça sorgulanır hale gelmiştir. Türküm demek ırkçılık olarak nitelenmeye başlanmıştır. Bir yandan, aman bölücülük yapmayalım diyerek, "Türküm" demekten imtina edenler, diğer yandan etnik farklılıkların öne çıkarılmasını, ETNİK IRKÇILIĞI BESLEDİKLERİNİ görmezden gelmekte ve bunu evrensellik, entellektüellik olarak görmektedir.

Anadolu coğrafyasında, milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşama hakkı gasp edilmek istenmektedir. Ülkemizin birliği beraberliği açıkça ve fütürsuzca tehdit edilmektedir. Buna tedbir alması gerekenler aymazlık içerisinde, yaşanan olayları milletimize bir başka şekilde servis etmekte, tedbir almakta geç kalınmaktadır.

Küçük, günlük işler ve menfaatler peşinde koşanlar. Şehit haberlerini vakai adiyeden sayanlar, bölücülüğü, bölücü destekçiliğini göre göre milli hassasiyeti olmayan yapılara hizmet edenler, sıra kimde diye düşünmenin zamanı gelmedi mi?

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

Anadolu Ajansının Haberi


HAKKARİ'DE MAYIN PATLADI: 6 ŞEHİT

- Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü tarafından döşenen mayının patlaması sonucu 6 asker şehit oldu.

Güvenlik güçlerinin Kavşak köyü kırsalında arazi arama tarama çalışması yaptığı sırada, terör örgütü PKK üyeleri tarafından daha önceden döşenen mayın patladı. Patlamada 6 asker şehit oldu.

Güvenlik güçlerinin patlamanın meydana geldiği bölgede hava destekli operasyon başlattığı bildirildi.

MAYIN PATLAMASINDA 8 ASKER DE YARALANDI

- Hakkari Valisi Muammer Türker, Çukurca ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu 6 askerin şehit olduğunu, 8 askerin de yaralandığını bildirdi.

Vali Türker, dün akşam saat 23.30 sıralarında Hakkari'nin Çukurca ilçesi Hantepe bölgesinde PKK'lı teröristlerin daha önceden döşenen mayının patladığını belirtti. Türker, patlama sonucu 6 askerin şehit olduğunu, 8 askerin ise yaralandığını bildirdi.

Türker, yaralıların askeri helikopterle Şırnak ve Diyarbakır'daki hastanelere gönderildiğini ifade etti.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ

Komando er Özkan Dumlu (Bingöl)

Uzman çavuş Ziya Bener ( Yozgat-Yerköy)

Cafer Çelik (İstanbul - Gaziosmanpaşa)

Adil Yıldız (İstanbul - Gaziosmanpaşa)

Kemal Özevin (İstanbul - Gaziosmanpaşa)