KPSS BAŞVURULARI YAPILAMIYOR ÖSYM AÇIKLAMA YAPMIYOR

Öğretmen adayları  ve diğer lisans mezunları KPSS  ücretini üç gündür bankalara yatıramıyor. Bankaya gittiklerinde sistemde arıza var, girilemiyor cevabını alan adaylar sıkıntı yaşamaya başladı. Gelişen bu duruma rağmen ÖSYM’den bir açıklama yapılmaması da anlaşılır gibi değil.   

Bilindiği gibi lisans mezunlarının KPSS başvuruları 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak, 10-11 Temmuz’da KPSS’ye girecekler. Bu durumda 19 Mayıs tarihinin resmi tatil olduğu göz önüne alındığında adayları 20-21 Mayıs tarihinde başvuru yapmaları mümkün olacak. Başvuruların iki güne sıkıştırılması ise sisteme ve başvuru merkezlerine aşırı bir yük getireceğinden sıkıntılar yaşanacak. Tabi bunlar sistemdeki arızanın bir an önce giderilmesine bağlı. Sistemdeki arızanın giderilmememsi durumunda ne olacağını ÖSYM Başkanlığı bir an önce açıklamalı ve sınava girecek olan KPSS adaylarını rahatlatmalıdır.

 

Bu gelişmelere rağmen hiçbir açıklama yapmayan ÖSYM’yi anlamak mümkün değildir. Türk Eğitim Sen olarak ÖSYM ve Başkanı Ünal YARIMAĞANI daha sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Bir an önce açıklama yapılmalı ve başvuru süresinin uzatılacağı ilan edilmelidir.

 

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ