PROMOSYONLAR ÇALIŞANIN HAKKIDIR! DEDİK VE KAZANDIK.
Uzun zamandır promosyon konusunda yürüttüğümüz mücadelenin finali, bütün Türkiye’den yürüyüşe geçen Şube Başkanlarımız ve Genel Merkez Yöneticilerimizle beraber, 23 Kasım günü 150 kişilik ekibimiz ve Milli Eğitim Bakanı ile yaptığımız toplantı olmuştu.


Bu görüşmede Milli Eğitim Bankından taleplerimiz arasında bulunan “promosyonların çalışanlara dağıtılması” talebimize, Sayın bakanın %50-%50 şeklindeki yaklaşımına sert tepki göstermiş ve bunu kavga sebebi sayacağımızı, her türlü mücadele yolunu deneyeceğimizi, Milli Eğitim Bakanının bizzat yüzüne ifade etmiş, oranların %25 kuruma, %75 çalışanlara şeklinde olmasının makul olabileceğini bildirmiştik.

Ne gariptir ki malum bir sendikanın 24 kasım günü 5-10 kişilik bir gurupla Sayın Bakanla yaptığı görüşmede, çeşitli yalakalık eşliğinde %50-%50 lik oranı sevindirici bulmuş ve bunu “müjde” olarak eğitimcilere duyurmuştu.

Biz bu davranışı “Yine Malum Sendika, Yine İkiyüzlülük” başlıklı haberimizle kınamış ve mücadelemizin devam ettiğini açıklamıştık.


İşte “Etkili ve Yetkili Sendika” Türk Eğitim-Sen’in gücü, dik duruşu burada etkli olmuş ve promosyonlar konusunda oranın %30 kuruma, %70 çalışanlara şeklinde olması sağlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı, promosyon mücadelesindeki Türk Eğitim-Sen’in başarısını perçinler nitelikte bir yazı yayınlamıştır. Bu başarı Türk Eğitim-Sen'indir. Başka hiç bir gurup bu başarıyı sahiplenmek gibi bir ikyüzllülüğe, riyaya yeltenmemelidir. Buna rağmen yeltenenler olursa kimin nasıl eğitimcileri pazarladığını yine buradan belgeleriyle, kayıtlarıyla ortaya koyarız.

http://imdb.meb.gov.tr/DUYURULAR/banka_promosyonu.pdf (yazıyı görmek için linke tıklayınız)

Bu kazanımın bütün Eğitim Çalışanlarına hayırlı olmasını, alacakları ücretleri sağlık ve sıhhatle harcamalarını diliyoruz. Bütün bu gelişmelere rağmen, promosyonların % 100 oranında çalışanlara dağıtılması mücadelemiz ise devam edecektir. Çünkü Türk Eğitim Sen olarak promosyonların tamamının eğitim çalışanlarının hakkı olduğuna inanıyoruz.

TÜRK EĞİTİM-SEN’Lİ OLMAK, KALİTEDİR, AYRICALIKTIR!