MUTABAKATA VARDIĞIMIZ GİYİM YARDIMI NAKDEN ÖDENECEK

Konfederasyonumuz Türkiye Kamu-Sen’in girişimleri sonuç verdi.  Türkiye Kamu Sen 2009 Toplu Görüşmelerinde giyim yardımının yüzde yüz artırılarak nakden ödenmesini teklif etmişti. Toplu görüşmelerde mutabakat altına alınan maddeler arasında bulunan giyim yardımının nakdi alınması konusu Bakanlar Kurulu’nda imzalandı. 

 

2009 yılı toplu görüşmelerinde mutabakata alınan 'Giyim Yardımlarının Nakden Ödenmesi'yle ilgili yönetmelik Bakanlar Kurulu tarafından imzalandı. Buna göre önceki yıllarda giyim yardımını ayni olarak alan memurlar giyim yardımı nakit olarak alacaklar. Yönetmelik değişikliğinin yürürlük tarihi 1 Ocak 2010 olacak.

 

Konuyla ilgili olarak Türkiye Kamu-Sen Başbakanlık’a bir mektup göndererek ilgili düzenlemenin bir an önce yapılmasını talep etmişti. Türkiye Kamu Sen ve bağlı sendikalar, mutabakat metninin hayata geçmesiyle ilgili olarak defalarca Devlet Bakanı Hayati YAZICIYI ziyaret etmişti. Konunun takipçisi olan Konfederasyonumuzun çabaları netice verdi. 

 

 Türk Eğitim Sen olarak, bundan sonraki süreçte, artık nakden verilecek, ancak yetersiz  olan giyim yardımının günün şartlarına uygun oranlarda verilmesini talep edeceğiz. Yıllardır masaya taşıdığımız taleplerden olan bir problemin çözülmüş olması sevindiricidir.  Giyim yardımına hak kazanmış olan tüm kamu çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz.

 

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ