TÜRKİYE’NİN SAKLI YÜZÜ
Bilgehan Ova’nın sekiz yıllık emeği sonucu Türkiye’nin dört bir yanındaki tırmanışlarında çektiği, yaklaşık yirmi bin kare fotoğraftan oluşan koleksiyonu içerisinden seçtiği fotoğrafları sergilediği etkinlik, ziyaretçiler tarafından beğeniyle karşılandı. Açılışta bir konuşma yapan Genel Başkan Koncuk, Bilgehan Ova’ya çalışmalarından dolayı teşekkür ederek; Türk Eğitim-Sen olarak sanat ve kültüre büyük önem verdiklerini, bu anlamda ortaya konan emekleri de imkanlar ölçüsünde desteklediklerini ifade etti.
Genel Başkan Koncuk, 09.03.2009 Pazartesi günü de İstanbul 2 No’lu Şube faaliyet alanında bulunan Atilla Uras Lisesi’nde düzenlenen Çanakkale sergisinin açılışına katıldı. Sergide Çanakkale Savaşı’na ait fotoğraflar ile savaş esnasında kullanılan silah ve bir takım eşyalar gösterime sunuldu.
Sergi açılışından sonra Küçükyalı Endüstri Meslek Lisesini ziyaret eden Genel Başkan üyelerle bir araya gelerek sohbet etme imkanı buldu. Ziyarette Genel Mali Sekreter S.Ali Kaplan ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz Kocakaplan da Genel Başkana eşlik ettiler.