BAŞBAKAN VERDİĞİ SÖZÜ UNUTTU

 

Başbakan Erdoğan Habertürk TV'de işsiz öğretmenlerin sözlerine ilkkez cevap verdi

Başbakan Erdoğan partisinin genişletilmiş il toplantısında öğretmen adaylarına daha önce hepinizi atayacağız yönünde bir söz vermediğini açıkladı.

Binlerce, on binlerce öğretmeni aldıklarını belirten Erdoğan "Ama bakıyorsunuz bir televizyon kanalında çıkmış başbakan 2002'de bize söz vermişti. Kime söz vermişsem bilmiyorum. Onları okullara alacakmışız. En büyük kadroyu biz Milli Eğitim'e ayırıyoruz zaten ve şu anda yine dün müzakereleri yapıldı 2009 bütçesine ait olarak 10.000 kadronun çıkarılması komisyondan geçti ki 2010'a bu iş dahil edilmesin diye ve 10.000 öğretmen şimdi yine Milli Eğitim'e alınacak. 2010'da çok daha fazlasıyla gerçi 25.000 rakamları telaffuz edildi ama en son nereye bağladı arkadaşlarım bilemiyorum bunun çok daha üstünde olması gerekir." dedi.

"Biz boş sınıf istemiyoruz" diyen Başbakan Erdoğan "Bütün okullarımızda inşallah öğretmenlerimizle orada süreci değerlendirmeye devam edelim istiyoruz." dedi. memurlar.net

İşte Başbakan Erdoğanın 2002'de Öğretmen adaylarına verdiği sözler

Bu sözleri okuyunca çok şaşıracasınız

Şu sisteme bakın hele, ülkede 72 bin öğretmen açığı var, sen sınavla öğretmen seçiyorsun (KPSS). Hangi akla hizmet ediyorsunuz? Bırak da öğretmenlerimiz okul seçsin, göreve başlasın, önüne niye engel koyuyorsun? Ama inşallah biz hükümetimizi kurduğumuzda bütün öğretmenlerimizi göreve başlatacağız ve öncelikli olarak eğitim sorununu çözeceğiz..."

Gaziantep"teki mitingde de şöyle konuşmuştunuz:

"Yahu bir sürü bölüm öğretmenimiz boşta geziyor. Resim öğretmeni matematiğe, müzik öğretmeni beden dersine giriyor. Niye? Öğretmen ihtiyacı var. Ama bakın ki işe bunlar bir de sınavla öğretmen alıyor (Ecevit"e yükleniyor). O zaman niye okutuyorsun bu öğrencileri, yazık değil mi? Öğretmen almıyorum de, bu evlatlarım okumasın boşuna. Ama biz iktidar olunca inşallah boşta öğretmen adayı olmayacak..."

Sayın Başbakanım, aynı yıl İstanbul"da da şunları söylediniz:

"Birçok gencimiz, özellikle öğretmen adaylarımız işsiz kaldı. Ülkede eğitim çökmüş, köy okulları kapanmış merkezdeki okullar bile öğretmen diye can çekişiyorken, sen sınavla öğretmen seçmeye kalkıyorsun, bıraksana genç öğretmenlerimiz gitsin çalışsın. O kadar sene beklet, sonra al. O adamda artık heves kalır mı, öğretmenlik yapabilir mi? Ama inşallah biz iktidar olunca öğretmenler okulun bittiği gün hazırlıklarını yapacak ve ertesi gün görev aşkıyla okuluna gidecek. Hiç merak etmeyin..."

KAYNAK:MEMURUZ.NET