MEB YÖNETİCİ ATAMADA SON GELİŞMELER

Müdürlük Başvuruları Uzatıldı

26/01/2010 tarihinde sona erecek olan Eğitim Kurumu Müdürlükleri için yapılacak başvurular 27/01/2010 Çarşamba günü saat 17.00 kadar uzatılmıştır.

Çok Programlı Lise yöneticiliklerine atanacaklar için görüş yazısı yayınlandı

İmam Hatip Liseleri yöneticilikleri hakkında görüş yazısı yayınlandı

“Sağlık meslek liselerine kimler müdür olabilir?” haberimiz için tıklayınız.

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliğin Uygulama Kılavuzu için tıklayınız.

Başvuru süresinin 24:00’ dan 17:00’ a çekilmesi

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB, Yönetici Atama Kılavuzunu Değiştirdi” haberimizde yer verdiğimiz üzere yönetici atam kılavuzunu değiştirmiş fakat MEB internet sitesinden bu değişikliği kamuoyuna duyurmamıştı.

Değişiklik yapılan kılavuzda; “Soru 25: Başvuru ekranı ne zaman kapanacak?

Cevap 25: Başvuru ekranının kapanma saati daha önceki açıklamalarda adayların lehine olacağı düşüncesiyle başvuru tarihinin son günü saat 24:00’da kapanması öngörülmüştür. Ancak, bu düzenleme nedeniyle Bakanlığımız anlaşılmayan bir şekilde eleştirilere maruz kaldığından, başvuru ekranı başvuruların son günü saat 17:00’da kapatılacaktır.” Şeklinde açıklama yapan bakanlık başvuru saatinin 24:00’dan 17:00’ a çekilmesini eleştirilere maruz kaldığından yaptığını açıklamasına rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği yazıda bu değişiklik işlemin teknik açıdan yeniden değerlendirildiği için değişiklik yapılmıştır demektedir.