BORÇKA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN MÜDÜRLÜK KIYAĞI

Türk Eğitim Sen, Borçka ilçesi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dursun'un kendine yakın kişileri iki müdürlüğe birden görevlendirdiğini öne sürdü. ANKARA (ANKA)- Türk Eğitim Sen, Borçka ilçesi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dursun'un kendine yakın kişileri iki müdürlüğe birden görevlendirdiğini öne sürdü.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Mehmet Dursun'un, Borçka Şehit Savaş Gedik Lisesi Müdür Yardımcısı Gökmen Çilingir'i geçici görevlendirme ile Atatürk İlköğretim Okulu'na müdür olarak görevlendirdiğini iddia etti. Koncuk, yine aynı kişinin Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Şube Müdürü olarak görevlendirildiğini ifade etti. Koncuk, Atatürk İlköğretim Okulu'nun Borçka ilçesinin en büyük ilköğretim okulu olduğunu belirterek, şunları dile getirdi:

"Yaklaşık 700 öğrencisi bulunan bu okula müdür olarak görevlendirilen Gökmen Çilingir, sabahları okul müdürlüğü yapmakta, öğleden sonra ise şube müdürlüğü yapmaktadır. Bu okulun müdür yardımcısı norm kadrosu 2 olmasına rağmen maalesef bu okula yönetici görevlendirmesi yapmayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okulun görevlendirme tek müdürüne de öğleden sonra ilçede şube müdürlüğü yaptırmakta ve okul idarecisiz olarak kalmaktadır. Kısaca 700 öğrencilik bir okul idarecisiz ve başıboş bir şekilde eğitime devam etmektedir."

-GEÇİCİ GÖREVLENDİRMENİN YERİNE-

Koncuk, 2007 yılında Ali Yılmaz'ın Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, Mehmet Dursun'un ise Fındıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne asaleten atandığını belirterek, "Bu kişiler asıl görev yerlerinde formalite şeklinde birer gün çalıştıktan sonra Personel Genel Müdürlüğü'nün geçici görevlendirme onayı ile karşılıklı olarak yer değiştirmiş, Mehmet Dursun'un doğum yeri olan Borçka'da İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilmesi sağlanmıştır" diye konuştu.

Koncuk, Mehmet Dursun'un doğum yeri olan Borçka ilçesinde hukuken ilçe milli eğitim müdürlüğü yapmasının yönetmelikler gereği imkansız olduğunu söyleyerek, "Ayrıca Borçka ilçe milli eğitim müdürlüğünün asıl kadrosuna bakan müdür, geçici görevle görevlendirilmiştir. Yine geçici görevle görevlendirilen birinin yerine geçici görevlendirme yapılamaz" dedi. Koncuk, Mehmet Dursun'un RTÜK Başkanı Davut Dursun'un kardeşi olduğuna da dikkat çekerek, "Yasalara ve yönetmeliklere rağmen maalesef Artvin ili Borçka ilçesinin Milli Eğitim Müdürü, kendi ilçesine hülle yoluyla müdür olabilmektedir. Ayrıca iki yılı aşkın zamandır geçici görevle görev yapan bu müdüre Bakanlık geçici görev yolluğu ve yevmiye ödemekte midir?" dedi. (ANKA) (NR/BÜN)  

Kaynak: Anka Ajansı