ÖĞRETMENLER 440 GÜNDÜR BU SÖZÜN TUTULMASINI BEKLİYOR

Bir devlet sözü 440 gün sürer mi ?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE VERİLEN KADRO SÖZÜNÜ UNUTMADIK !
UNUTTURMAYACAĞIZ!


Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK tarafından sözleşmeli öğretmenlere verilen kadro sözünün üzerinden bugün tam 440 gün geçti.

MEB'de neredeyse Sözleşmeli öğretmenlere kadro sözü vermeyen bürokrat kalmadı. Giden personel genel müdürü de gelen personel genel müdürü de kadroo sözü verdi ama elde var sıfır.

Hüseyin ÇELİK'e defalarca kadro sözü soruldu ve her defasında resmi cevap olarak " Maliye Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam etmekte kadro için çalışmalarımız sürmekte" cevabı alındı.

Nimet ÇUBUKÇU'ya soruldu. Sayın Bakan sözleşmeli öğretmenlerin kadro işi ne oldu diye, Sayın ÇUBUKÇU'nun cevabı da " Maliye Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam etmekte kadro için çalışmalarımız sürmekte" oldu.

Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı nezdinde, Milli Eğitim Bakanımıza soruyoruz. Bakan Hanım bir devlet sözü 440 gün sürer mi ?

Aslında suç sizde değil Sayın Bakan, suç bu sözünüzü size hatırlatamayan siyasi erk, basın  ve sendikalarda....

Gerçi bir senndika bu sözü 13 Mart 2010 tarihinde size Ankara'da hatırlatacak ancak, ya diğerleri.....

Sahi siz kimden yanasınız? Haklıdan mı yoksa güçlüden mi ?

Sizler nasıl sendikasınız da üyelerinize verilen ve 440 gündür tuutulmayan bu sözleri Hükümete hatırlatma gereği duymuyorsunuz ?

Sözün özü olarak sizlere bir küçük hatırlatma yarın çok geç olabilir. Lütfen asli göreviniz olan sendikacılığı yapınız....


Kaynak: Kamudanhaber.com