BİR KOLTUKTA İKİ MÜDÜR

            Sivas Kangal Lisesi'nden sonra İstanbul Esenler'deki Atışalanı Lisesi'nde de iki müdürün görev yaptığı ortaya çıktı. Atışalanı Lisesi Müdürü Mehmet Gökcüoğlu rotasyon nedeniyle başka bir okula görevlendirildi.

            Yerine başka bir müdür atandı. Gökcüoğlu konuyu yargıya taşıyınca eski görev yerine geri döndü. Yerine atanan müdür hala Atışalanı Lisesi'nde görevli görünüyor.  

            Milli Eğitim'den alınan bilgiye göre, Gökcüoğlu'nun yerine atanan müdür önümüzdeki günlerde başka bir okula atanacak. Böyle durumlarda Milli Eğitim Müdürlükleri'nin aldığı önlemse şu; Eski müdür görev yerine döndüğü zaman, yerine atanan müdüre rapor veriliyor ve kısa sürede başka bir okula müdür olarak atanıyor. 

            Koncuk: İki müdürlü okullar artabilir

            Tabii rotasyona tabii tutulan müdürlerin davaları devam ediyor. Türk Eğitim - Sen Başkanı İsmail Koncuk'un www.hurriyetegitim.com'a yaptığı açıklamaya göre Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçmezse iki müdürlü okullar artabilir: "Rotasyon başlamadan önce Milli Eğitim Bakanlığı'nı uyarmıştık, hukuki davalar idarenin aleyhine sonuçlanabilir diye. Ama hiçbir çalışma yapılmadı. Rotasyona uğrayan müdürler, eski görev yerlerine dönmek için dava açıyor. Ve bu davaları kazanıyorlar. Eski görev yerlerine döndükleri zaman da yerlerine atanan müdürle aynı konumda görev yapıyorlar. İki müdürlü okullar çok istisnai bir durumdur ama böyle olaylarla karşılaşmamak için önlem alınması gerekiyor. Eğer genelge değiştirilmezse iki müdürlü okullar artabilir." 

            Bu arada Sivas Kangal Lisesi eski müdürü Alim Erşahin'in görevine geri dönmesinin ardından, yerine tayin edilen müdürün de başka bir okula atandığı öğrenildi. Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Muzaffer Karadağ'ın verdiği bilgiye göre, yeni müdürün tercihleri içindeki okullar arasından birini seçmesi istendi. Ve müdürün tercihi üzerine Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından aynı ilçedeki bir okula atandı. Herhangi bir huzursuzluk da yaşanmadı.

Haber İçin Tıklayınız

Kaynak: www.hurriyetegitim.com