BAŞBAKAN'IN SÖZLEŞMELİYE KADRO VERECEĞİZ SÖZÜ FOS ÇIKTI

 KAMUDANHABER.COM

Türkiye'de sözleşmeli memurları icad eden Ak Parti hükümetidir.

Yıllardır sözleşmeli personel istihdamı yapan Ak Parti hükümeti, devlet dairelerinde hemen hemen her kurumda onlarca statü altında personel icad etti.

Daha sonra özellikle de Milli Eğitim Bakanlığında sözleşmeli öğretmenliğin mucidi Hüseyin ÇELİK kadro sözü verdi ama foss çıktı.

Nimet ÇUBUKÇU, Bakanlık koltuğuna oturur oturmaz sözleşmelileri kadroya alacağız ve bir daha sözleşmeli öğretmen almayacağız dedi ama oda foss çıktı.

Daha sonra Başbakanımız çıktı Memursen kongresinde sözleşmelileri kadroya alacağız dedi.

Ondan sonraki süreçte, kısaca seçim sürecinde her ortamda kadroya alacağız dedi.

Geçtiğimiz günlerde Samanyolu televizyonunda bir iki gün içerisinde kadro için düzenleme Kanun hükmünde kararname ile olabilir diye Başbakan, bugün Trt de katıldığı programda kadro seçim sonrası dedi...

Bunun için yasal düzenleme gerekli dedi.

Hükümetin elinde şu anda , seçim öncesi Meclis den 6 ay süreliğine  geçirmiş olduğu Kanun hükmünde kararname yetkisi bulunmaktadır.

Bakanlar kuruluna verilen bu yetki ile sözleşmeli personelin tamamının seçim öncesinde kadroya geçirilmesi için bir mani bulunmamaktadır.

Hükümetin bu konuda samimi davranması ve tüm kamu kurumlarında ki yaklaşık 250 bin sözleşmeli personeli kadroya geçirmesi çok yerinde bir tutum ve davranış olacaktı.

Kaynak:kamudanhaber.com