VALİ YARDIMCISI KARAKOLLUK MU OLACAK?

Hatay Valiliği Hıfzı sıhha kurulu tarafından alınan kararda, öğrencilere süt içiremeyen, sütleri evlerine götüren öğrencilere izin veren okul yöneticileri ve öğretmenlerle ilgili idari ve inzibati yaptırım uygulanacağını belirtmişti.

Aşağıda, Doğan Haber Ajansının haberinde ise, Elazığ Vali yardımcısının, süt içiremediği öğrencilere, alın eve götürüp kardeşinize verin, dediği tespit edilmiştir. Her ne kadar farklı ilerde de olsa, bir hukuk devletinde, bir il de suç olan diğer ilde de suçtur. Şimdi ne olacak, sütü eve götürün diye öğrencilere dağıtan vali yardımcısı hakkında ne gibi bir işlem yapılacak, yoksa öğretmen yapınca suç ama vali yardımcısı istediğini yapar mı denilecek.

Türk Eğitim-Sen olarak Hatay Hıfzı Sıhha Kurulu kararına göre suç işleyen Elazığ Vali Yardımcısı hakkında da idari ve inzibati işlem yapılmasını istiyor ve suç duyurusunda bulunuyoruz!!!!

İlgili haber aşağıdadır:

Vali Yardımcısı Bingöl ile Milli Eğitim Müdürü Çetin, öğrencilerin süt içmemesi üzerine zor anlar yaşadı. Bingöl, daha sonra, "Ben içmeden içmeyecek misiniz?" diyerek önce kendisi süt içti. Bu sırada töreni izleyen gazetecilerin de süt içmesi üzerine bazı öğrenciler dağıtılan sütleri alıp içti. Bazı öğrencilerin sütü sevmedikleri gerekçesiyle içmemeleri üzerine de Bingöl, "Alın eve götürüp kardeşinize verin" diyerek sütleri dağıttı.

DHA

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/229628/