KÜRT KONFERANSINA HANGİ SENDİKALAR KATILDI?

15 Haziran 2013 tarihinde, Diyarbakır Liluz Otel de “ Kuzey Kurdistan Birlik ve Çözüm Konferansı” toplanıyor. Yapılan açıklamaya göre,Dört Parça Kürdistan’dan Siyasi Parti Temsilcileri, Siyasetçiler, Aydınların katıldığı konferansa  250 de Delege katılıyor.Aşağıdaki tabloda bir kısmını gördüğünüz delege listesinin içinde, özellikle memurları temsil ettiğini söyleyen iki konfederasyonun temsilcilerinin yan yana olmasına anlam veremedik.

Kürt devletinin temellerinin atılmaya çalışıldığı bir konferansta, Kamu çalışanlarını, yani başka bir ifadeyle, Devlet Memurlarını temsil eden ve kendileri de devletin memuru olan  Memur-Sen  ve  KESK in Şube Başkanları ve İl Temsilcilerinin delege olarak bulunması bizi şaşırttı. Memuru temsil ettiklerini iddia eden bu sendika yetkililerinin bu konferansta ne işi var ?  Memurun hangi sorununu konuştular acaba ? Yoksa ülkenin ve devletin temeline dinamit koymak üzere mi konferansta bulunuyorlar ? Delegelik, yasal bir üyelik veya mensubiyetle olur.  Bu sendika yöneticileri " Kuzey Kurdistan Birlik ve Çözüm  Konferansı " na nasıl delege oldular ?  Bu iki sendika,Memur Sen (Eğitim Bir Sen ) ve KESK (Eğitim-Sen) nasıl birlikte hareket ediyorlar ve kimlerle birlikteler?

Bir sendika yöneticisi,Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ve bir Devlet Memuru olarak,sendikalara üye olan arkadaşlarımı uyarmayı görev biliyorum.Üye olduğunuz sendikalar sorgulayın. “Bana ne,bana dokunmayan yılan bin yaşasın,ben üye olurum,gerisiyle ilgilenmem” derseniz,sizi temsil edenlerin yanlışlarına ortak olur, hatta;ülkenin temeline dinamit koyabilecek bir zihniyetle el-ele vermiş olursunuz. Bunun vebali de ağır olur.

 

          Enver DEMİR

        Türk Eğitim-Sen 

İstanbul 9 No'lu Şube Başkanı

 

 

            Kaynak:kamudan.com