"OKU VE OKUT" PROJEMİZ HAYATA GEÇTİ

Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonları tarafından projelendirilen ve bu proje kapsamında toplanan kitaplar Polatlı Bedriye-Halil Naci Mıhçıoğlu İlk ve Ortaokuluna bağışlandı.

Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonları olarak Şubat 2016’da başlatılan “Oku ve Okut” projesi kapsamında üyelerimizden evlerinde, bürolarında okudukları kitapları bizlere ulaştırmalarını rica ettik. Kısa sürede toplanan kitaplar yine Kadın Komisyonlarımız tarafında tasnif edilerek kolilendi. Ve kütüphane oluşturmak için çalışmalar yürüten Polatlı Bedriye-Halil Naci Mıhçıoğlu Ortaokuluna bağışlandı.

Bu güzel organizasyonu gerçekleştiren Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonları Başkanı Leyla POLAT “Bu ilk adım. Kitap okuma alışkanlığını artırmak için kolları sıvadık. Taleplere yetişme noktasında çok çalışacağız. Büyük bir özveri ile okullarımıza kütüphane kuracağız, en azından bizimde çorba da tuzumuz olacak. Bir düşünür  “Kitaplıklar aklın tedavi yerleridir” der. Biz de akıllarımızı, çocuklarımızı, gençlerimizi beslemek için daha çok kitap okuyacak daha çok kitap ulaştıracağız. Buradan tüm dostlara seslenmek istiyorum: Bir kitap da sen ver, el ver, oku ve okut”

Bu anlamlı programda Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonları Başkanı Leyla POLAT, Türk Eğitim-Sen Kadın Komisyonları Başkanı Firdevs Işık, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nejla Öksüz, Türk Yerel Hizmet-Sen Kadın Komisyonları Başkanı Yasemin GÜNGÖR, Türk Yerel Hizmet-Sen Polatlı temsilcimiz Abdil Sezer, Türk Büro-Sen Polatlı İlçe temsilcisi Barkın Yıdırım, Türk Eğitim-Sen Ankara 6 nolu şube başkanı Aytaç Çoşan yer aldılar. Okul müdürümüz Sayın İdris Bilgin ’e ve tüm öğretmen arkadaşlarımıza göstermiş oldukları yoğun ilgi, alaka ve ev sahipliklerinden dolayı sonsuz teşekkür ettiler.