GENEL BAŞKAN, “SEN KİMİN BAKANI OLMAYA NAMZETSİN?”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı ve Milli Eğitim Bakanı Özel Kalem Müdürünü eleştirerek, ‘İsmet Yılmaz'dan randevu talep ettim. Bırakın Sayın Bakanı, özel kalem müdürüne bile ulaşmak mümkün değil. Bu kafayla nereye Sayın İsmet Yılmaz.’ dedi. Koncuk şunları kaydetti:
“Sayın  İsmet Yılmaz'dan randevu talep ettim. Bırakın Sayın Bakanı, özel kalem müdürüne bile ulaşmak mümkün değil. Bu kafayla nereye Sayın İsmet Yılmaz.
Sayın Yılmaz bizim randevu talebimizden haberdar mıdır, bilmiyorum. Fakat size bir şey söyleyeyim, bu özel kalem müdürü ile bir yere gidemezsin.
Sayın İsmet Yılmaz, bizimle görüşmeye yürek ister, bizimle görüşmek, yandaş sendika ile görüşmeye benzemez. Bizim doğrumuz adamına göre değişmez.
Sayın İsmet Yılmaz, sizinle görüşmek bizim için bir marifet değildir. Biz  ya yüz yüze ya da diğer iletişim yollarıyla haberleşiriz.
Sayın Yılmaz, yüz yüze görüşmedik ama açıklamalarınızla bizde hiç iyi intiba bırakmadınız. Bu kafa ile o makamda ne kadar kalabilirsiniz? Çok zor.
Ey Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, haberin var mı, sözleşmeli öğretmenlik 2011 yılında kaldırıldı. Sen neyi hortlatmaya çalışıyorsun?
Ey İsmet Yılmaz, sen kimin bakanı olmaya namzetsin? Eğitim çalışanlarının mı, kulağına yalan yanlış şeyleri üfleyenlerin mi? Kendine gel!
Ey İsmet Yılmaz, bunca haksızlığa uğramış insan kapına dayanmadan, öyle her duyduğunu proje diye millete yutturmaya çalışma! Burası MEB'dir!
Anlaşılan, sen bu kafa ile Erkan Mumcu'yu, Hüseyin Çelik'i, Nimet Baş'ı, Ömer Dinçer'i ve Nabi Avcı'yı aratacaksın! Bence, onlardan ibret al!
Onlardan ibret al çünkü eğitim çalışanları onları hayırla anmıyor. Sizi nasıl anacağımıza, yaptıklarınızla siz karar vereceksiniz, Sayın Yılmaz!
Temel, alacak davasında, onu tanımadığını söyleyen Dursun'a, Ben de onu tanımıyorum, demiş. Sayın Yılmaz, biz de İsmet'i tanımıyoruz mu diyelim?”