GENEL BAŞKAN, MANAVGAT İLÇE TEMSİLCİLİĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ŞİİR VE MÜZİK DİNLETİSİNE KATILDI.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 12.12.2019 tarihinde Antalya 2 No’lu Şubeye bağlı Manavgat İlçe Temsilciliği’nin düzenlediği “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Saygı, Vatan Sevgisi, İlahi Aşk, Beşeri Sevgi” konulu Şiir ve Müzik Dinletisi programına katıldı.

Programa İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Seyit Ali Kaplan, Antalya 1 No’lu Şube Başkanı Oğuz Öztürk ve şube yönetim kurulu üyeleri, Antalya 2 No’lu Şube Başkanı Burhan Ulu ve şube yönetim kurulu üyeleri, Manavgat İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ceylan ve İsmail Hakkı Ödevoğlu, Manavgat İlçe Temsilcisi Ömer Esen, Serik İlçe Temsilcisi Varol Civcir, Gazipaşa İlçe Temsilcisi Yakup Dağtekin ve üyelerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Genel Başkan Talip Geylan, 2018 ve 2019 yıllarında emekli olan 26 üyemize plaket takdim etti.

Genel Başkan ayrıca “Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 K Uluslararası Uludağ Ultra Dağ Koşusu”nda Manavgat İlçe Temsilciliği adına yarışan klasman ikincisi İlçe Temsilci Yardımcısı Oğuzhan Öztürk ile üyelerimiz klasman üçüncüsü Salih Karacan ve klasman dördüncüsü Mevlüt Kabadayı’ya da plaket takdim etti.

Şiir ve Müzik dinletisinde şehit öğretmenlerimiz anıldı.  İlçe Temsilcisi Ömer Esen, kendisinin kaleme aldığı “Atatürk” şiirini okudu. Semazen gösterisinin de yapıldığı programda, bayrağımız ve vatanımız üzerine şiirler okundu.

Programda bir konuşma yapan Genel Başkan Geylan, “Gündemimiz Türk Eğitim-Sen’in milli duruşudur. İlçe Temsilcisi Ömer Esen Atatürk’ü merkezine alan bayrak, vatan konulu çok güzel bir gece düzenlemiş. Kendisine ve programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Tabi bir de önemli günlerde Atatürk’ün adını ağzına dahi almayanlar, Atatürk’e alerji duyanlar var. Onlardan da söz etmeden geçmeyeceğim. Atatürk bir devri temsil eder. Atatürk ismi, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran değerler ile sembolleşmiştir. Dolayısıyla Atatürk ortak bir değerimizdir. Ancak bazı gruplar Atatürk’ü ideolojilerinin, kendi kişisel kurgularının aracı haline getirmeye çalışıyor. Bu güruh 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarken dahi Atatürk’ten hiç söz etmediler. 10 Kasım’da Atatürk’ü anmadılar. Bunlar nankördürler. Şunu net olarak söyleyebilirim ki, Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının denize döktükleri dahi bunlar kadar büyük öndere karşı kin ve nefrete boğulmuş değildi. Allah hepsini ıslah etsin! Biz milli bir sivil toplum kuruluşu olarak her birine inat Atatürk’ü sevmeye ve çocuklarımızı Atatürk sevgisiyle büyütmeye devam edeceğiz” diye konuştu.