HİZMETLERİMİZ KESİNTİSİZ SÜRÜYOR!

          Türk Eğitim Sen;
          Her anını, 
          “Üyelerimiz için daha neler yapabiliriz?”
          Sorusuna verilen cevapları arttırmaya çalışan bir mücadele anlayışı ile hizmetlerini katlayarak sürdürüyor.
          Türk Eğitim – Sen her güne;
         -Off yine bir gün…
          İfadesindeki tükenmişlik, çaresizlik, umutsuzlukla değil,
         -Çocuklarımıza daha iyi yarınlar bırakmak için yeni bir gün!
         -Üyelerimize hizmet etmek için yeni bir gün!
         -Milletimize hizmet etmek için yeni bir gün! 
          heyecanı ile güne ve işlerine başlayan bir anlayışın hakim olduğu sendikadır.
          Türk eğitim sen’e göre;
          Her yeni gün, yapamadıklarımızı yapabilmek için yeni bir şanstır.
          Her yeni gün, yapmadıklarımızı yapmak için bir kere daha verilmiş olan fırsattır.
          İşte bu sebeple, hizmetlerini ibadet aşkı ile yapan Türk Eğitim Sen hep öndedir.
          Türk Eğitim - Sen 155.738 yürekli eğitim çalışanının desteği ile bütün sendikaları geride bırakarak yetkide öndedir.

          Ulusal yazılı ve görsel basında yer almada açık ara öndedir. Sendikamız 2010 yılında geride bıraktığımız 9 ayın verilerini göz önünde bulundurduğumuzda 792 defa haber olmuştur. Başka bir ifadeyle 273 günde  792 defa düşüncelerimiz, tepkilerimiz kamuoyuna ve çalışanlara yazılı ve görsel basın aracılığıyla nakledilmiştir. Ulusal yazılı ve görsel basında yer alma sayımızın günlük ortalaması 2,9’dur. Eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve sendikal haklarının gündeme taşınması bakımından bu sayılar ve oranlar önemlidir. Türk Eğitim- Sen’in, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü ile manevi değerlerimize gösterdiği saygı ve hassasiyet göz önüne alındığında; basında yer alma sıklığıyla milli birlik ve beraberliğimize yaptığı katkı da takdire şayandır.

 

Türk eğitim – Sen, eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve sendikal haklarının gündeme taşınması bakımından teknolojik imkanları kullanma hususunda da liderdir. Kurumsal web sayfamız olan http://www.turkegitimsen.org.tr adresinin takip edilirlik sayısının Alexa (Alexa.com, internetteki sitelerin ziyaret edilirlik oranlarını, dolayısıyla reyting sıralamasını çıkaran bir servistir .) değerlerini inceleyelim. Türk Eğitim – Sen web sayfası son üç aylık Alexa trafik sıralamasına göre, dünyada 231.865’inci sırada olan bir sendikadır. Diğer sendikalardan en yakını 411.797 olmak üzere sırasıyla 598.022 -827.279 şeklinde Türk Eğitim Senin çok gerisinde kalmaktadırlar. Alexa’da son üç aylık verilere göre sadece Türkiye’deki internet kullanıcılarının ziyaret etme sırasına baktığımızda; sendikamız 4.108’inci sırada yerini alarak sendikalar arasında açık ara birincidir. Diğer sendikalar 5.136, 10573 ve 17.126’ıncı sıradaki yerlerinden Türk Eğitim Sen’i uzaklardan takip etmektedirler.

 

Sendikamız üyelerine özel, avantajlı hizmetlerimize her geçen gün yenisini ekliyoruz. Sekiz yıldır kesintisiz sürdürdüğümüz grup ferdi kaza sigortası hizmetimiz devam ediyor. Bütün üyelerimize sağlıklı sıhhatli bir ömür diliyoruz. Ancak istatistikler gösteriyor ki, kaza sonucu hayatını kaybeden veya kalıcı sakatlığı meydana gelen kamu çalışanı oranı dünyadaki ortalamaların çok üstünde. Bu riski fark eden Türk Eğitim- Sen, 2003 yılından bu yana bütün üyelerini primlerini sendikadan ödeyerek sigortalamaktadır. 2003 yılından bu yana ferdi kaza sigortası kapsamında yaptığımız ödemeler şu şekildedir:

 

 

v    2003 yılında teminat 1milyar TL olup 18 üyemizin varislerine 14 milyar 400 milyon TL ,

v    2004 yılında teminat 5 milyar TL olup 15 üyemizin varislerine 71 milyar 250 milyon TL,

v    2005 yılında teminat 5 milyar TL olup 21 üyemiz için 105 milyar TL,

v    2006 Yılında teminat 5 Bin YTL olup  29 üyemiz için 145 bin YTL,

v    2007 yılında teminat 5 bin YTL olup 22 üyemizin varislerine 110 bin YTL,

v    2008 yılında teminat 5 bin YTL  (5. aydan itibaren 10 bin YTL) 11 üyemizin varislerine 95 bin YTL,

v    2009 yılında teminat 10 bin TL olup 15 üyemizin varislerine 178 bin 900 TL,

v    2010 yılında 10 bin TL olup, 15 Ekim  tarihine kadar 115 bin 800 TL

 

Gideni geri getiremeyiz tabii ki; ama bir nebze olsun yaraları sarmada başarılı olduysak bizim için en büyük mutluluk budur.  

 

Garanti Bankası ile düşük faizli mortgage anlaşması yapan sendikamız, kredi kullanarak ev sahibi olabilecek durumda olan üyelerimize uygun faiz oranları ve masraf giderleriyle kredi çekme imkanı sağlamıştır. Ev sahibi olmanın hiç de kolay olmadığı günümüzde, bu anlaşma, üyelerimize önemli bir avantaj sağlamaktadır. Ev sahibi olan ya da olacak üyelerimize hayırlı uğurlu olmasını, sevdikleri ile huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesini diliyoruz.

İnsanın yaptığı en büyük yatırım, kendisine yaptığı yatırımdır. Sendikamız, kendisine yatırım yapmak isteyen üyelerimize yönelik olarak,  uzaktan ve bilgisayar destekli İngilizce eğitimi için Usbem firmasıyla anlaşma imzaladı. Bu anlaşmayla İngilizce öğrenmek isteyen fakat buna zaman ve ücret ayıramayan üyelerimiz düşük ücretle bilgisayar ve internetin olduğu her yerden eğitimi takip edebilecektir. Bu anlaşmayla bir ihtiyacı daha giderdiğimize inanıyoruz.

Değerli eğitim çalışanları; durmadan ve yorulmadan hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu hizmetleri verirken sizlerin desteği gücümüze güç, hızımıza hız katacaktır.

Lütfen, kendinize yatırım yapın. Sendikalı olun!

Saygılarımla.