3600 EK GÖSTERGE YASA TASARISINA ÖĞRETMEN VE DİĞER EĞİTİM ÇALIŞANLARININ DA DAHİL EDİLMESİ İÇİN TBMM’YE DİLEKÇE EYLEMİ

            Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM gündeminde bulunmaktadır. Söz konusu kanun tasarısında değişiklik yapılarak 3600 ek göstergenin tüm öğretmenlere ödenmesi için sendikamızca dilekçe kampanyası düzenlenmiştir.

            Eğitim Fakültelerine girişin çok zorlaştığı ve Mühendislik Fakültelerinin çok üzerinde puanlar alarak öğretmen olunabildiği ülkemizde mühendislerimiz gibi öğretmenlerimizin de 3600 ek göstergeden yararlanmasının gerekliliğine ve doğruluğuna inanıyoruz. Ayrıca ağır ekonomik şartlar altında hayatlarını devam ettirmeye çalışan diğer eğitim çalışanlarının da uygun ölçeklerle bu ek gösterge imkanından yararlandırılması gerektiğini düşünüyoruz.

 

            Türkiye Büyük Millet Meclisindeki söz konusu tasarıya öğretmenlerin ve diğer eğitim çalışanlarının da dahil edilmesi için ekteki dilekçe metnini aşağıdaki Başbakanlık ve Siyasi Partilerin Grup Başkanvekillerinin e-posta adreslerine gönderilmesini rica ederiz

 

            Dilekçe İçin Tıklayınız.

 

Başbakanlık

'bimer@basbakanlik.gov.tr'.

 

Siyasi Partilerin Grup Başkanvekilleri

 

oktay.vural@tbmm.gov.tr

 

m_sandir@yahoo.com

 

nurettin.canikli@tbmm.gov.tr

 

suat.kilic@tbmm.gov.tr

 

mustafa.elitas@tbmm.gov.tr

 

ayse.nur.bahcekapili@tbmm.gov.tr

 

bekir.bozdag@tbmm.gov.tr

 

kemal.anadol@tbmm.gov.tr

 

ahamzacebi@tbmm.gov.tr

 

muharrem.ince@tbmm.gov.tr