ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİĞİN İPTALİ İÇİN İLK ADIM

Eğitim sistemi içinde gittikçe derinleşen bu yaranın kapanabilmesi için Sendika olarak çalışmalarımıza hız verdik ve bu amaçla Milli Eğitim Bakanlığı’na bir yazı ile başvurarak ilk adımı attık.

Sosyal bir hukuk devletinde yaşayan ve sosyal güvenceden tamamen yoksun çalıştırılan ücretli öğretmenler sosyal hukuk devleti anlayışına tamamen ters bir uygulama olmanın yanısıra ,ücretli öğretmenlik sistemi eğitimin kalitesini düşürmektedir. Eğitim fakültesi çıkışlı binlerce mezun dururken, okulların öğretmen açığının ücretli öğretmenlikle kapatılmasına anlam veremiyoruz.Konuyla ilgili sorunları Bakanlığa ilettik. Sorumlu bir idare gibi davranarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın da bu çalışmalara katkı sağlaması en büyük dileğimizdir.Amacımız ;ücretli öğretmenliğe son verilerek, kaliteli eğitim için,eğitimi ehil ellere,yani eğitimcilere,yani eğitim fakültesi çıkışlılara,velhasıl öğretmenlere teslim edilmesini istiyoruz. 

Sendikamız tarafından bahsi geçen konu önümüzdeki süreçte yargıya taşınarak çözüme kavuşturulmaya çalışılacaktır. Umudumuzu yitirmeden hukuk devleti ilkesine sonuna kadar güvenerek başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz.

İlgili yazı için tıklayınız.