GENEL BAŞKANIN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ AÇIKLAMASI ULUSAL BASINDA

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi ve bu uygulamaya son verilmesi gerektiğini belirten KONCUK’a, Bakan ÇUBUKÇU’nun verdiği müjde büyük yankı uyandırdı.
Bakan Çubukçu, tüm sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirileceğini ve bundan sonra sözleşmeli öğretmen alınmayacağını açıkladı. KONCUK, görüşmenin ardından bu sevindirici haberi kamuoyuyla paylaştı.
Sözleşmeli öğretmenlerle ilgili haber, dün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da doğrulandı. Bakanlığın yaptığı açıklamada; kadroya geçirilme çalışmalarının devam ettiği ve önümüzdeki dönemde yeni sözleşmeli öğretmen istihdamı yerine kadrolu öğretmen alımı yapılmasına ağırlık verileceği ifade edildi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın sözleşmeli öğretmenler konusunda bugün geldiği nokta, sendikamızın yıllardır yaptığı mücadelenin sonucudur. Umuyoruz ki, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin geleceğini ilgilendiren bu önemli konuda bir an önce harekete geçer ve tüm sözleşmeli öğretmenleri kadroya alarak, sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına son verir. Bilinmelidir ki; Türk Eğitim-Sen, bu konunun en yakın takipçisi olacaktır.

Gazete haberleri için tıklayınız.

Televizyon haberleri için tıklayınız.