YETKİLİ SENDİKALAR RESMİ GAZETE’DE İLAN EDİLDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 15.05.2008 tarihi itibariyle sendikaların ve konfederasyonların üye sayılarını tespit etmiş bulunmaktadır. 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu hükümleri gereğince bakanlık, tespitlerini Resmi Gazete de 5 Temmuz 2008 tarihinde (Bugün) yayınlayarak resmen ilan etmiştir. Buna göre en çok üyeye sahip olması nedeniyle Türkiye Kamu-Sen, bu sene de 357.841 üye sayısıyla kamu çalışanlarının tek temsilcisi olmaya hak kazanmıştır.
Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu’nda da yetkili sendika yine Türk Eğitim-Sen olmuştur. Resmi Gazete ilanına göre 146.127 adet onurlu eğitim çalışanı sendikamıza destek vererek; ilkeli, kararlı, şerefli ve gerçek sendikacılığın adresinin Türk Eğitim-Sen olduğunu bir kez daha teyid etmiştir.
“Birileri” Eğitim çalışanlarının gücünü illegal oluşum ve gelişmelerde taşeron olarak kullanarak ya da yapılan yanlışlara dahi sendikal ikbal uğruna alkış tutarak ve çalışanlar üzerinde tehdit ve teklif stratejisiyle tahakküm oluşturarak sendikacılık yapılmayacağını anlamıştır umarız.
Bize göre, eğitim çalışanlarının gücünü gayri meşru yapılanmalara ipotek etmek ya da çalışanların özgür iradelerini ikbal teklifi ve tehditlerle yönlendirmeye çalışmak şerefli insanlara yapılacak en büyük hakarettir. Gönülden inanıyoruz ki, eğitim çalışanları önümüzdeki süreçte kendilerine yapılan bu hakaretlere gereken cevabı ilkeli duruşlarıyla verecektir.
Türk Eğitim-Sen’i ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarında birisi konumuna taşıyan bütün üyelerimize ve tüm teşkilat yöneticilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Resmî Gazete'de yayınlanan ilan için tıklayınız