MEB VE SENDİKAMIZ ARASINDA KİK TOPLANTISI BAŞLADI

İlk toplantıda Türk Eğitim Sen tarafından, eğitim çalışanlarının talepleri KİK üyelerine verildi. Genel Müdürler ve Türk Eğitim Sen temsilcilerinden oluşan Kurum İdari Kurulu, oluşturulacak komisyonlar tarafından değerlendirilerek, anlaşma noktaları belirlenerek, önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelinecek.

Kurum İdari Kurullarında MEB bünyesinde bulunan tüm çalışanların, çalışma hayatından doğan sıkıntıları dile getirilmekte, çözüm yolları teklif edilmektedir. Bu taleplerimiz MEB tarafından da kabul edilirse KİK kararı olarak yayınlanmaktadır.

Türk Eğitim Sen Gücünü yalnızca üyelerinin desteğinden almaktadır. Bundan dolayı da Türkiye’nin en büyük sendikası olmayı başarmıştır. Buna karşılık, Hükümete yakın olduklarını söyleyen bir sendika ise çocuklarımızın her gün söylediği “Türküm, Doğruyum, çalışkanım…” diye haykırdığı andımız kaldırılsın, yöresel dil ve lehçeler seçmeli ders olarak okutulsun derken, Türk Eğitim Sen Türkiye’nin her tarafında Türk Milletinin Devleti ve Ülkesiyle bölünmez bir bütün olduğunu savunmaktadır. "Türkiye’nin sendikası" parolası ile yoluna devam eden sendikamız, bu anlamda ülke geleceği konusunda, kendisini sorumlu görmektedir. İşte Türk Eğitim Sen’le diğer sendikalar arasındaki farkımız budur. Türk Eğitim Sen’i herkes iyi bilir. Türk Eğitim Sen doğru yoldadır, her zaman üyelerinin hak ve menfaatlerini korumayı tercih ettiği için büyüyerek yoluna devam etmektedir. İşte bu azim, gayret ve inançla yoluna devam eden sendikamız 2008 yılında yine YETKİLİ SENDİKA olmuştur. Ayrıca, Türk Eğitim Sen yetkili ve sorumlu sendikacılık anlayışı gereği, tüm eğitim çalışanlarının çalışma hayatından kaynaklanan sorunlarını çözmek için var gücüyle mücadelesini sürdürmektedir. Tüm eğitim çalışanlarımızın ekonomik ve sosyal sıkıntılarını biliyoruz. Tüm şubelerimizden konuyla ilgili gelen raporlar dikkate alınarak, KİK toplantısına taşınmıştır. Önceden yapılan KİK toplantılarında kabul edilmeyen maddeleri tekrar bu toplantımızda da gündeme taşıyarak, her konunun önemli olduğunu ortaya koyduk. Bundan sonra da kararlı mücadelemiz devam edecektir.

Türk Eğitim Sen’in varlık sebebi, hem eğitim çalışanlarının hak ve hukuku hem de ülke geleceği için vazgeçilmez önemi dost ve düşman herkes tarafından, bir kere daha görülmüştür. Bu önem sebebiyledir ki; Türk Eğitim Sen’i karalama kampanyası bir takım şer odakları tarafından hızla devam ettirilmektedir. Herkes şunu bilmelidir; Biz tarafız. Eğitim çalışanlarının öneminin ülkeyi yönetenler tarafından görülmesinden, onların hak ve menfaatlerini savunmanın geleceğimiz açısından vazgeçilmez olduğundan,  ülkemizin ve milletimizin çıkarlarından, milli birlik ve beraberliğimizden yana tarafız. Bu sebeplerle, Türk Eğitim Sen’i desteklemek ve büyütmek aynı zamanda birçok olumsuzluğa da cevap vermek demektir.

(KİK Taleplerimizi Görmek İçin Tıklayınız.)