OKULLARDA YAZ KIYAFETİ UYGULAMASI BAŞLADI

Genelgede yaz mevsiminin başlaması ve hava sıcaklıklarının artması sebebiyle öğrencilerin bundan olumsuz etkilenmemesi için bölgelerin iklim şartları dikkate alınarak böyle bir uygulamaya gidildiği bildirildi.
Yayınlanan genelge doğrultusunda, yaz mevsiminin başlaması ve hava sıcaklıklarının artması nedeniyle erkek öğrencilerin ceket giyme ve kravat takma zorunluluğunu kaldırıldı. Genelgede, kız öğrencilerin ise "şeffaf olmayan, vücut hatlarını belli etmeyen, badi, streç gibi darlıkla kıyafet olmayacak şekilde, öğrenciye yakışır, sadece kollu veya yarım kollu gömlek veya tişört" giyebileceğini bildirildi. Genelgede, uygulamanın yeni öğretim yılına kadar devam ettirileceği belirtildi.
Genelgeyi yayınlayan Bakan Çelik ayrıca, okullarda düzenlenen mezuniyet etkinliklerinin, velilere ekonomik yük getirmeyecek şekilde düzenlenmesi talimatı verdi. Genelgede, okullarda düzenlenen mezuniyet etkinliklerinin, "velilere ekonomik yük getirmeyecek şekilde, veli, öğretmen ve yöneticilerin katılımının sağlanacağı, başka mekanlar yerine eğitim kurumlarında, daha anlamlı ve coşkulu bir şekilde ilgili genelgede belirtilen esaslara göre düzenlenmesi" istendi.

İlgili genelge için tıklayınız