AĞRI'DA NELER OLUYOR?

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Halit YÜCE ile ilgili sendikamıza bir çok şikayet gelmektedir. Türk Eğitim Sen İl Temsilciliği tarafından sendikamıza iletilen olaylar Ağrı Valiliğine ve Milli Eğitim Bakanlığına yollanmıştır.Ancak, bugüne kadar bir sonuç elde edilememiştir. Minareyi çalan kılıfını hazırlar, sözü gereği yapılan her haksızlığa bir kılıf bulunarak derinlemesine bir soruşturma açılmamıştır.
Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Halit YÜCE'nin nasıl bir idareci olduğunu anlamak için aşağıdaki e-postayı okumak yetecektir. Halit YÜCE bir milli eğitim müdüründen çok, bölgenin tek hakimi edasıyla davranmakta, Ağrı'da çalışanlar arasındaki huzuru bozmaktadır.
Konu, bizzat Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin ÇELİK'e de intikal ettirilmiş, ancak bir sonuç alınamamıştır. Türk Eğitim Sen olarak Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Halit YÜCE'yi yakından takip ettiğimizin bilinmesini istiyoruz.
Sendikamıza ulaşan e-postayı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Sayın başkanım ben ..........Hatırlarsanız Ağrı'da ..... öğretmenim ve bir sorunum için size mail atmıştım.Bana sevk verilmediği için il milli eğitim müdürü ve okul müdürünü hem savcılığa hemde bakanlığa şikayet etmiştim..Bu olaylar üzerine şuan bana ilköğretim müfettişleri tarafından 1/30 oranında maaş kesimi cezası verildi.Hemde gerekçe sık sık sevk almak dışarda eşimle dolaşmak okulun düzenini bozmak anlayacağınız ben şikayet ettim ben ceza aldım.Şimdi idare mahkemesine itiraz edecem.Sizden istediğim bu olayları unutmadan bu işin peşini bırakmamanız.Ben Eğitim yönetiminden yüksek lisans mezunuyum.Bilerek bana bu cezayı verdiler aynı suçlardan okul müdürü sadece uyarma cezası aldı.Sadece bizim sendikadan olan 3 kişi birisi benim eşim üçümüz maaş kesim cezası..İl Milli eğitim müdürü burda kanun benim diyor.İlköğretim müfettişlerine okul müdürüne siciline işleyecek bir ceza vermeyeceksiniz diye talimat veriyor.Okul müdürü resmi evrağı kaybetmek okulda gereken düzeni sağlamamak alınan raporları izne dönüştürmemek görevi kötüye kullanmaktan soruşturma açılıyor ama sadece uyarma cezası.Benim hakkımdaki soruşturmayı da okul müdürüne talimat veriyor bu adamın açığını bul bana haber ver diye ama bişey bulamayınca nöçbetçi öğretmenleri baskı altına alıp olmadık işler yüzünden amirine hakaret etti okula sivil kıyafetle geldi okulda üzerine düşen işleri yapmıyor diyerek soruşturma açılıyor.ve maaş kesim cezası alıyorum.Buradaki kadrolu öğretmenler sürgüne gönderilmek gibi tehdit edilerek hakkımda yalan ifade vermeye zorlanıyor. SAYIN BAŞKANIM HAYATIMDA YAŞAMADIĞIM KADAR HAKSIZLIĞA UĞRADIM.AMA SONUNA KADAR DA HAKKIMI ARAMAYA DEVAM EDECEĞİM.iFTİRA ATARAK CEZA VERİYORLAR.KİMSE BENİM YAPTIĞIM İŞE BAKMADAN SADECE BEN ONLARI ŞİKAYET ETTİM DİYE HER ADIMIMDA SORUŞTURMA AÇILIYO.ŞUAN HAKKIMDA TAM 5 TANE SORUŞTURMA VAR.HEPSİDE İFİRAYA DAYALI ŞEYLER.SUÇUM OLMADAN CEZA VERİLMESİ ÇOK AĞIRIMA GİDİYOR.AĞRI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KESİNLİKLE ........... BİR İNSAN DEĞİL.ADAMIN KENDİ İÇİNDE .......... VAR SIKIYÖNETİM İLAN ETMİŞ KENDİ KENDİNE..AĞRIDA ÇALIŞAN BİR ÖĞRETMEN OKULUN KAPANMA HAFTASI SINIFTA ÖĞRENCİ OLMADIĞI İÇİN BAHÇEDE OTURURKEN İL MÜDÜRÜ OKULA GELİYOR VE BU ÖĞRETMENE SORUYOR NEDEN DIŞARDASIN DİYE  ODA ÖĞRENCİ YOK SINIFTA DİYE SEEBİNİ AÇIKLIYOR VE BU ÖĞRETMENE GİT BOŞ SINIFA DERS ANLAT DİYEREK ONA SORUŞTURMA AÇIYOR.YAPTIĞI İŞLERİN HEPSİ BU OLAYA BENZER.BİRİSİ BU ADAMA ...... VERMELİ BUNU DA BİZDEN BAŞKA YAPACAK BİRİSİ YOK.ÇÜNKÜ AĞRILI OLMAYAN HERKES ONDAN ÇEKİNDİĞİ İÇİN SESİNİ ÇIKARAMIYOR.TÜRK EĞİTİM SENLİ TÜM ASKER ÖĞRETMENLERE YAPMADIĞINI BIRAKMADI EV ARKADAŞIM OLAN BİR ASKER ÖĞRETMENE DE İZİNSİZ İL DIŞINA ÇIKMAKTAN AYNI CEZAYI VERDİ AMA ARKADAŞIM İL DIŞINA FALAN ÇIKMAMIŞTI.
             SİZE BUGÜN ALDIĞIM CEZANIN GEREKÇELERİ İLE BİRLİKTE TARAYICIDAN ALIP MAİL YOLU İLE ATACAĞIM.KENDİ GÖZLERİNİZLE GÖRÜN SOKAĞA ÇIKTIĞIM İÇİN CEZA ALIYORUM OKULDAN BİR ÖĞRETMENLE DIŞARDA DOLAŞMAM BANA CEZA GETİRDİ ÜSTELİK O ÖĞRETMEN DE BENİM EŞİM.ONADA AYNI CEZAYI VERDİLER.HİÇBİR KANUNDA YOK BU ŞEKİLDE BİR CEZA .BUGÜN SİZE ATACAĞIM SAYGILARIMLA SAYIN BAŞKANIM.ALLAHA EMANET OLUN.