MEB'den BRANŞ KONTENJANLARINA İLİŞKİN RESMİ AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2008-2 ataam döneminde atama yapılacak alanlar ile başvuraya esas olacak kontenjan çizelgesini resmi olarak açıkladı. Açıklamada taban puanların KPSS sonuçları açıklandıktan sonra belirleneceğine yer verildi.

Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada her bir branş için kadrolu ve sözleşmeli atama kontenjanları ile kadrolu kontenjanlar içindeki ilk atama, açıktan atama, kurumlar arası atama kontenjanlarına da yer verildi.

"İlk atama", KPSS puanı ile yapılacak atamaları; "açıktan atama", istifa etmiş öğretmenlerden dönmek isteyenlere ilişkin kontenanları; "kurumlar arası naklen atama" ise diğer kurumlarda görev alan memurlardan öğretmenlik formasyonuna sahip olanların naklen atamalarını ifade etmektedir.

Personel Genel Müdürlüğü kontenjanları açıklarken sıkça sorulan iki soruya yanıt verdi.

1- Alanlar bazındaki taban puanları, 2008 yılı KPSSP10 sonuçları ÖSYM’ce açıklandıktan sonra Bakanlıkça yapılacak çalışma sonucunda belirlenecektir.

2- 2008-2 Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu; başvuruların alınmaya başlanacağı 05 Ağustos 2008 tarihinden önce Bakanlığımızın http://personel.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.


Kontenjan listesi için tıklayınız