MEB; “SÖZLEŞMELİLER ÖĞRENİM ÖZRÜ BAŞVURUSU YAPAMAZLAR” DEDİ

Sözleşmelilerde bu ülkenin çalışanları. Kadrolulara tanınan haklar sözleşmeli çalışanlara da verilmelidir. Kadrolu çalışanlar ile sözleşmeliler arasında bir fark yoktur diyen Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin ÇELİK’e duyurulur.


Sözleşmeli statüde çalışan 4/B’liler her konuda kadrolulara göre mağdur olan bir kesimdir. “Tayin, atama ve görevde yükselmeyi hayalinde bile göremeyen sözleşmeli öğretmenler, diğer emsallerine göre elde edemedikleri özlük hakları nedeniyle ciddi bir psikolojik sıkıntı içerisindeler. Bu durumda çalışanların başarılı olmaları da beklenemez. Çalışanların huzurunun sağlanması, iş veriminin artması, kadrolu-sözleşmeli ayrımının yapılmaması düşüncesiyle, Milli Eğitim Bakanlığı’na 31/07/2009 tarihinde sözleşmeli öğretmenlere de öğrenim özrü başvuru hakkı verilmesi için yazı yazmıştık.


Gelen cevapta bunun mümkün olamayacağı cevabı verilmiştir.
Türk Eğitim Sen olarak; Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU’nun sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi haberinin takipçisiyiz. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilerek yaşanan sorunların bitmesi en büyük dileğimizdir.

MEB’in Cevabi Yazısı İçin Tıklayınız


31/07/2009 Tarihli Sözleşmeli Öğretmenlere Yapılan Haksızlıklar Bitmelidir haberimiz