OKUL YÖNETİCİLERİNİN DERSE GİRME ZORUNLULUĞU KALDIRILMALIDIR

Branşı sınıf öğretmeni olanların hangi derslere girecekleri konusunda tereddütler yaşanmaktadır. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaşanan sorunlara ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı’ndan görüş istemiş ve bu görüşü sitemizde 01.09.2009 tarihinde haber yapmıştık.

Bu haberimiz üzerine diğer illerimizde yöneticilik yapanların, bakanlık yazıları doğrultusunda işlem yapılması talepleri karşısında, yetkililerin bu yazının Kayseri Valiliği’ne gönderildiğini kendi illerine gönderilen bir yazı olmadığı, mevcut uygulamaya devam edilmesini istemişlerdir. Tüm okullarımızda aynı uygulamanın devam etmesi için Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na 17.09.2009 tarihinde yazı yazarak “BRANŞI SINIF ÖĞRETMENİ OLAN YÖNETİCİLER” başlıklı haber yapmıştık. Bakanlığa gönderdiğimiz yazımızda; “ülke genelinde uygulama birliğinin sağlanması adına bakanlığın aynı konuda tüm valiliklere aynı mahiyette bir yazıyı göndermelerini talep etmiştik.”

 

Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili tereddüt ve farklı uygulamaların ortadan kaldırılması için 09.10.2009 tarih ve 2499/82019 sayılı yazıyı 81 il Valiliği’ne gönderdi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Yazısı için Tıklayınız