GENEL BAŞKAN, AÇIKTAN VE KURUMLARARASI ATAMALARIN YAPILMASINI İSTEDİ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, TGRT’de yayınlanan haber bültenine katılarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıktan ve kurumlararası atamaları bir an önce yapmasını istedi. Konuyla ilgili Türk Eğitim-Sen’in MEB’e başvuruda bulunduğunu söyleyen Koncuk, bu başvuruya henüz cevap gelmediğini bildirdi.

 

Açıktan ve kurumlararası atamaların KPSS sonuçlarıyla ilgili atamalar olmadığını kaydeden Koncuk, “ Şu anda açıktan ve kurumlararası atanmayı bekleyenlerin sayısı 3 bin civarında. Öğretmen ihtiyacınız var ise bu atamaları gerçekleştirmelisiniz” dedi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın KPSS skandalını fırsat bilerek, ücretli öğretmen görevlendirmesini de eleştiren Koncuk, “MEB şark kurnazlığı yapma peşinde. Ücretli öğretmen ataması öğretmenleri ucuza çalıştırmanın en kolay yoludur. Sanki Milli Eğitim Bakanlığı’nın eline fırsat geçmiş, bunu kullanıyor. MEB yıllardır ücretli öğretmen ataması yapıyor. Ücretli öğretmenler 300-500 TL’ye sömürülüyor” diye konuştu.

  

ÖSYM’ye güven bunalımı olduğunu söyleyen Koncuk, KPSS’nin MEB tarafından yapılmasının tehlikeli olduğunu ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı gibi kurumların siyasallaştırılmış kurumlar olduğunu belirten Koncuk, “siyasallaştırılmış kuruluşların bu sınavları yapması sakıncalıdır” dedi.

 

Genel Başkanın Açıklamalarını İzlemek İçin Tıklayınız