SPİKERİN GAFINA TRT’DEN ÖZÜR GELDİ

TRT Haber'de yayınlanan Sosyal Medya isimli programın sunucusu,  ataması yapılmayan öğretmenlerin twitterda kendilerini ifade etmeleri ile ilgili olarak haddini aşan sözlerinden dolayı özür diledi.

 

Sosyal medya isimli program sunucusu programında “- Milli Eğitim Bakanlığından biri var mı aramızda şu anda? Bu nasıl bir şeyse öğretmenler (atanamayan öğretmenleri kastederek) bütün sorumluluğu buldukları herkese yüklüyor. Bir de burada adı geçse ne olur geçmese ne olur. Sanki işin muhatabı bilmiyor. Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Bizim burada konuşmamızın ‘Masturbasyon’dan öte bir anlamı yok., -benim hayatımda öğretmen dediğim insanla şuan öğretmen hakkıyla karşıma gelen insanlar çok farklı profiller yani çok daha farklı bir öğretmen profili var karşımızda onunda ben gelecek kuşaklara nasıl yansıyacağı konusunda çok endişeliyim. -bir sürü lüzumsuz şeyler” ifadelerini kullanarak yüz binlerce öğretmeni ve öğretmen adayını yok sayabilmişti.

 

Türk Eğitim-Sen olarak söz de program sunucusu Serdar KUZULOĞLU hakkında TRT’ye yazı yazıldığı gibi bu kişi hakkında Savcılık makamına da suç duyurusunda bulunulmuştur. Bu faaliyetlerimiz neticesinde Serdar KUZULOĞLU özür dilemiştir. Türk Eğitim-Sen olarak öğretmenlerin haklarını her kulvarda savunmaya devam edeceğiz.

 

 

İlgili Cevabı Yazı İçin Tıklayınız

 

ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERE DEVLETİN KANALINDA BÜYÜK AYIP