TÜRKİYE KAMU-SEN DEVLET BAKANI NAZIM EKREN'İ ZİYARET ETTİ

Akyıldız, yeni Başbakanlık binasında basına kapalı gerçekleşen ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, ekonomik gelişmelerle ilgili kamu çalışanlarının endişelerini ve özellikle kamu çalışanlarının sorunlarının giderilmesi, beklentilerinin karşılanması konusunda toplu görüşme masasına yansıttıkları talepleri konusunda eksik kalan bilgileri Bakan Ekren'e ilettiklerini anlattı. Ziyarette Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak da hazır bulundu.
Kamu çalışanlarının mali konularda beklentilerine cevap verilebilmesi için gayret sarf edilmesi gerektiğini Bakan Ekren'den talep ettiklerini belirten Akyıldız, ilgili bakanlar ve yetkililerle bu konunun değerlendirilmesini istediklerini ifade etti.
Genel Başkan Bircan Akyıldız, özellikle son günlerde dünyadaki ekonomik krizlerin Türkiye'deki yansımalarının, dar ve sabit gelirlilere getireceği sıkıntıları Bakan Ekren'e aktardıklarını anlattı.
Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının 2 ay ertelenmesi konusundaki karar değerlendirilirken kamu çalışanlarının temsilcileriyle birlikte bir çalışma yapılmasının uygun olacağını Bakan Ekren'e ilettiklerini bildiren Akyıldız, Ekren'in de bu ziyaretten memnun olduğunu ve taleplerle ilgili değerlendirmeyi ilgililerle paylaşacağını ifade ettiğini aktardı.
Hazineden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Toplu Görüşmeden Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile görüşme taleplerinin olacağını belirten Akyıldız, daha sonra ekonomik gelişmeler ve beklentilerle ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme taleplerini de yineleyeceklerini bildirdi. Akyıldız, bu gelişmelerden sonra Temmuzdan itibaren kamu çalışanlarını rahatlatacak bir uygulamanın çalışmasını da başlatmış olacaklarını söyledi.