KİLİS MİLLİ EĞİTİMDEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISINA PUAN!


Görev süresi uzatılacak okul müdürlerinin değerlendirme puanları açıklandı ve sonuçlar 21 Ağustos 2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edildi. Ancak yapılan değerlendirmelerde öyle yanlışlıklar yapıldı ki, öyle adam kayırmalar yaşandı ki, öyle torpilli puanlar verildi ki artık pes artık diyoruz!

Kilis’te yönetici değerlendirme işlemleri sonucunda 75 ve üzeri puan alan kurum müdürleri listesinin 7’inci sırasında Metin Yıldız yer almaktadır. Bu listeye göre 75 ve üzerinde puan alan Metin Yıldız’ın görev yaptığı Kilis-Musabeyli’de Hüseyinoğlu Ortaokulu’nda görev süresi uzatılmıştır. Ancak gelin görün ki, Metin Yıldız, okul müdürü değil, öğretmendir. Dolayısıyla Metin Yıldız’ın değerlendirme kapsamında olması mümkün değildir.

Yine aynı listenin 18’inci sırasında yer alan Cuma Özdemir’in de 75 ve üzerinde puan aldığı görülmektedir. Listeye göre; Özdemir’in Kilis-Merkez’de Toki Ortaokulu’nda okul müdürü görevi uzatılmıştır. Ancak işin tuhaf yanı Cuma Özdemir Kilis Belediye Başkan Yardımcısıdır. Yani Özdemir şu anda okul müdürü değil, Kilis’te Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Şimdi soruyoruz:

Bu gayri ciddi verilen puanlar neyin nesidir?

Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu listeyi bu haliyle nasıl yayınlamıştır?

Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapanlar ne iş yapar?

Siyasi parti teşkilatlarının referanslarıyla, “benim adamım sen yaşa” yaklaşımıyla, masa başı kirli ilişkilerle okul müdürlüğü koltukları doldurulsa da bunun eğitimcilerin nazarında hiçbir değeri yoktur. Hak edilmeden, alın teri dökülmeden, başarı gösterilmeden, emek verilmeden elde edilen her makam, mevki insanlara çivi gibi batar.

Ciddiyetten uzak, adam kayırmayı, kadrolaşmayı, yandaşlığı esas alan bu değerlendirmeler çok açık söylüyoruz ki; GEÇERSİZDİR.         NE İDÜĞÜ BELİRSİZ, HİLELİ, BURAM BURAM TORPİL VE CİDDİYETSİZLİK KOKAN BU DEĞERLENDİRMELERİN İPTAL EDİLMESİ BİR ZORUNLULUKTUR. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu usulsüzlüklere, bu gayri ciddi değerlendirmelere dur demesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki; MEB kimsenin babasının çiftliği değildir.

         

         

         Puan Listesi İçin Tıklayınız