TÜRK EĞİTİM-SEN, 2010 YILINDA DA EĞİTİM, ÖĞRETİM VE BİLİM HZM. KOLUNDA YETKİYİ ALDI

             Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un, 27.05.2010 tarihinde yaptığı basın açıklamasıdır.

 

TÜRK EĞİTİM-SEN, 2010 YILINDA DA EĞİTİM, ÖĞRETİM VE BİLİM HİZMETLERİ KOLUNDA YETKİYİ ALDI

 

Türk Eğitim-Sen, 2010 yılında da eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda yetkili sendika oldu. 156 bin 98 üyesiyle bu yıl da ipi göğüsleyen Türk Eğitim-Sen, en yakın rakibine 7 bin 296 fark attı.   

 

Üyelerinden aldığı güçle her yıl biraz daha büyüyen Türk Eğitim-Sen, her türlü baskıya ve kadrolaşmaya rağmen, yetkili sendika unvanını elde ederek, 2010 yılı toplu görüşmelerinde masaya oturma hakkı kazandı.

 

Dürüst sendikacılık yapan, üyelerinin hak ve menfaatlerini koruyan, kollayan, eğitim alanında önemli başarılara imza atan, hiç kimsenin, hiçbir kuruluşun kapı kulu olmayan Türk Eğitim-Sen, ilkeli ve onurlu duruşun adresi olmuştur.

 

Türk Eğitim-Sen, siyasi erk tarafından büyütülen bir sendikaya karşı mücadele etmektedir. Bu süreçte sendikamız, her türlü engellemeye rağmen, yıllardır eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda yetkili olmaya devam etmiştir. Bu noktada Milli Eğitim Bakanlığı’nın objektifliğinden, her sendikaya eşit mesafede oluşundan ne yazık ki bahsetmemiz mümkün değildir. Bu sendikaya makam, mevki gibi çeşitli vaatlerle üye kazandırılmaktadır. Ancak sarı sendikacılığın anlamını çok iyi bilenler bu tuzağa düşmemektedir.

 

Türk Eğitim-Sen’in sendikacılığının temelinde mücadele vardır, eğitimi en üst noktalara taşımak vardır, eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak vardır, öğretmeninden hizmetlisine, memuruna, akademisyeninden, üniversite çalışanına kadar tüm eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını geliştirmek, mesleki gelişimlerinin ve yükselmelerinin önündeki engelleri kaldırmak vardır.

 

Her platformda doğru bildiklerini söyleyen, kazandığı davalarla, eylem ve etkinlikleriyle, önerileri ve görüşleriyle eğitime ciddi katkıları bulunan, eğitim ve eğitimciler için var olan sendikamız, 2006 yılından bugüne kadar yetkili olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

 

Şube başkanlarından, il ve ilçe temsilciliği yönetim kurulu üyelerine, işyeri temsilcilerine kadar tüm teşkilatlarımız büyük bir özveriyle çalışmış ve sadece sendikacılık yapmıştır. Bu kapsamda gece gündüz demeden emek sarfeden teşkilatlarımıza, bizlere güç veren, destek olan üyelerimize ve Türk Eğitim-Sen’e gönül veren herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.