GÜNDOĞDU SEN YOLUNA BİZ YOLUMUZA...


Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu yine kaşınmış ve Türkiye Kamu Sen’e laf atmış. Bakın ne demiş.

“Hilal Tv'ye program konuğu olan Memur- Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU, ilk Okullardaki törenlerde her gün okutulan Öğrenci Andının kaldırılmasına karşı olan KamuSen'e ' Biz öğrenci andının kaldırılması gerektiğini başından beri söylüyoruz. Eğer çok istiyorsa Kamu Sen'liler her gün öğrenci andını kendileri okusunlar.”

Bildiğiniz gibi Ahmet Gündoğdu Hükümetin kararı ile 63 kişi ile birlikte akil insan seçilmiştir. Yine bildiğiniz gibi, seçilen bu 63 akil insandan bir kısmını bebek katili Öcalan’ın tespit ettiğini BDP Milletvekili Pervin Buldan açıklamıştır. Yine herkesin bildiği üzere bu 63 akil insan arasında Türk Bayrağı adı, devlet bayrağı olarak değiştirilsin diyenden tutun da, Apo serbest bırakılmalıdır, Türkiye eyaletlere bölünmelidir, Türk adı Anayasadan çıkarılmalıdır diyenler de bulunmaktadır. Bu heyette ateist var mıdır, p.... yıldızları var mıdır? Bunun cevabını millet biliyor. Tam burada üstad Necip Fazıl Kısakürek'in meşhur şiirini hatırlamak lazım gelir. Diyor ki üstad:

" Zindan iki hece, Mehmed'im lâfta!
Baba katiliyle baban bir safta!"

Üstad baba katili ile aynı safta olmayı dahi sindirememiş, ama şimdi kimler kimlerle olmayı sindirebiliyor, arkasından da namustan, ahlaktan, şehit kanından, Çanakkale ruhundan bahsedebiliyor.Yuh demek gerekmez mi?

“Kişi sevdiği ile beraberdir.”  hadis-i şerifine göre, herkes bu dünyada kimi severse ahirette onunla beraber olacaktır. Her hadis-i şerif bir âyet-i kerimenin açıklamasıdır. Bu hadis-i şerif de Maide suresindeki "Hıristiyanları ve yahudileri dost edinmeyin. Onları severseniz onlardan olursunuz" mealindeki 51.âyet-i kerimenin açıklamasıdır.

Buradan hareketle, aynı yolun yolcusu olan, bu 63 akil adamın, olayları farklı değerlendirmesi mümkün değildir. Yukarda ifade ettiğimiz ayet-i kerime gereği, aynı yolun yolcuları birbirinin de dostudur.

Ahmet Gündoğdu’da Andımıza düşmanlık yapmak, her fırsatta bunu dile getirmek bir saplantı haline gelmiş durumdadır. Kimsenin soyunu sopunu bilemeyiz, ari ırk davasını hiç gütmedik, biyolojik ırkçılığı hep reddettik ama soyumuzu hiç reddetmedik. Bu sebeple bu coğrafyada yaşayan, etnik kökeni ne olursa olsun, herkesi Türk olarak kabul ettik. Türk adından da, Müslüman olmaktan da hep şeref duyduk.  Bir milli kimlik oluşturamayan çevremizdeki devletlerin karton kuleler misali birer birer yıkıldığına şahit olduk. Bu sebeple, milli devlet yapılanmamızın, ne kadar doğru bir yapılanma olduğunu bir kez daha anladık.

Mehmet Akif Merhumun şu şiiri hep yolumuzu aydınlattı.

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;

Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Biri ecdadıma saldırdı mı, hatta boğarım! ...

-Boğamazsın ki!

-Hiç olmazsa yanımdan kovarım.

Üç buçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;

Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.

Gündoğdu yine çizmeyi aşmış, daha önce de yapmış olduğu açıklamada, andımızdan bahsederken, “çocuklarımıza her gün koro halinde Fatiha’yı bile okutsanız tiksindirirsiniz.” demişti. Biz de Ahmet Gündoğdu’ya diyoruz ki, “Korkma bu ülkede Andımızı okuyacak kimse kalmasa da Türkiye Kamu Sen’liler okumaya devam edecektir. Allaha şükürler olsun biz senin gibi değiliz, ne andımızı ne de Fatiha’yı okumaktan tiksiniriz.

Ahmet Gündoğdu sen 63 akil adamla birlikte, PKK ile masaya oturmanın, Türkiye’yi eyaletlere bölmenin, bebek katili Apo’yu salıvermenin, ana dilde eğitimin şarkısını söylemeye devam et, biz Türkiye Kamu Sen olarak Andımızı söylemeye, Fatiha’yı huşuyla okumaya, gururla NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! demeye devam edeceğiz.

TÜRKİYE KAMU SEN GENEL MERKEZİ