BAŞKA İŞE YÖNLENDİ ŞEHİT DÜŞTÜ

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde devriye görevi yürüten polis aracı PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla tarandı. Saldırı sonucu polis memurları Zafer Sayil ve Mustafa Işık yaralandı. Ancak Zafer Sayil yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

ATANAMADI POLİS OLDU

Şehit olan Zafer Sayil’in Tarih Öğretmenliği mezunu olduğu, ataması yapılmayınca polis olmayı seçtiği ortaya çıktı. Göreve İstanbul’da başlayan Sayil'in Diyarbakır Bismil’e tayin olduğu öğrenildi.

ANNE VE BABASI 1 GÜN ÖNCE ZİYARETE GİTMİŞTİ

İki çocuk babası Şehit Polis Zafer Sayil’in Malatya’da yaşayan anne ve babası saldırıdan bir gün önce oğullarını ziyaret etmek için Diyarbakır’a gittiği öğrenildi. Anne ve baba acı haberi Diyarbakır’da oğullarının evinde aldı aldı. Sayil’in aynı evde kalan kız kardeşine ise ilk saatlerde şehit haberi verilmedi.

Şehit Polis Memuru Zafer Sayıl’ın cenazesinin bugün Malatya Şehir Mezarlığı’nda ikindi namazına müteakip Şehit Polisliği’nde toprağa verilmesi bekleniyor.

ŞEHİT POLİSİN MALATYA’DAKİ BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ / Mikail PELİT/MALATYA,(DHA)

Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nde gerçekleştirilen terör saldırısında ağır yaralanan polis memuru 32 yaşındaki Zafer Sayil’in şehit olduğu haberi Malatya’daki baba ocağına ateş gibi düştü.

Merkez Zapçıoğlu Mahallesi’nde bulunan şehit polis Zafer Sayil’in baba evi, acı haberin ardından Türk bayrakları ile donatıldı. Şehit haberinin ardından akrabalar ve yakınları eve taziyeye gelirken, şehit polisin babası ve annesinin kısa süre önce Diyarbakır’da oğullarının yanına gittikleri ve halen orada oldukları öğrenildi.

İki çocuk babası şehit polis memuru Zafer Sayil yarın Diyarbakır’da düzenlenecek cenaze töreninin ardından Malatya’da toprağa verilecek.

'BAŞKA İŞE YÖNELSİNLER'

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Kasım ayında atanamayan öğretmenlerle ilgili açıklamalarda bulunarak "Atanamayan öğretmenler kendi kabiliyetlerine uygun alternatif işlere yönelsinler" demişti. Şehit polis memuru Zafer Sayil de atanamadığı için polis olmayı seçmişti.

 

Kaynak : HÜRRİYET