ANTALYA 2 NO’LU ŞUBE, MANAVGAT TEMSİLCİLİĞİNDEN EĞİTİM HİZMETİ.

Antalya 2 No’lu Şube Manavgat İlçe temsilciliği tarafından Fatih Anadolu Lisesi Konferans Salonunda geniş katılımlı “Türkiye Cumhuriyeti ile Türk Dünyası Tarihi ve Kültürel Bağları” konulu konferans düzenlendi.

Konferansa Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Varis ÇAKAN katıldı. ÇAKAN Türk Milletinin tarih sahnesinde varoluşundan bu güne Dünya üzerinde kurmuş olduğu devletler, hanlıklar, kültürel mirasımız hakkında bilgiler aktardı. Yoğun ilginin olduğu konferansın sonunda Prof. Dr. Varis ÇAKAN kitap imza töreni düzenledi. Günün anısına Prof. Dr. Varis ÇAKAN’a Antalya Şube, Manavgat İlçe temsilcisi Ömer ESEN plaket takdiminde bulundu.

Antalya 2 No’lu Şube Manavgat  İlçe Temsilcisi Ömer ESEN yaptığı konuşmada Milletlerin varlığını ve birliğini devam ettirmesinde ki ana unsurun kendi dilini, kültürünü ve tarihi geçmişini bilmesiyle mümkün olduğunu ifade etti.

ESEN; “Türk Milleti Sakalardan, Hunlardan, Göktürklerden ,Karahanlılardan, Selçuklulardan, Osmanlılardan  günümüze  büyük bir tarihi ve kültürel mirasın sahibi Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ilelebet payidar kalması için Atamız Bilge Kağan’dan aldığımız feyz ile ,Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere emanet ettiği bu aziz vatanı her türlü iç ve dış mihrakların kötü emellerine asla fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Esen ayrıca Türk Eğitim Sen olarak bu tür eğitim ve kültürel faaliyetler gerçekleştirerek Milli bilincin oluşmasına katkı sunmaya devam edeceklerini, kıymetli vakitlerini ayırarak salonu dolduran misafirlere teşekkür  etti.