KAYSERİ ŞUBE, ERCİYES ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİLERLE İFTARDA BULUŞTU.

Kayseri 2 No’lu Şube ve Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, hayırsever desteğiyle verilen iftarda buluştu.

Bu yılda gelenek bozulmadı ve ERÜ İlahiyat öğrencileri iftarda bir araya geldiler. İlahiyat Fakültesi bahçesinde gerçekleşen iftara yaklaşık iki bin civarında öğrenci katıldı.

Fakülte bahçesinde gerçekleştirilen İftara öğrenciler yanında Fakülte Dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Dekan Yardımcıları Dr. Ögr.Salih Yalın, Dr.Ögr.Osman Bayder ve Fakülte Sekreteri, İzzet Arslan da katıldı. 

Fakülte Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Ögretim Görevlisi Dr. Hakkı Tekin başkanlığındaki musiki korosunun seslendirdiği ilahiler ise iftara ayrı bir renk kattı. Konu ile ilgili duygularını dile getiren dekan Prof. Dr. Yeşilyurt, öğrencilerle bir arada olmaktan, iftar sevincini onlarla paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu, ağaçların altında cıvıl iftar açan öğrencileri görmekten büyük haz aldığını belirterek, başta hayırseverler olmak üzere, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.