ADANA 2 NO’LU ŞUBEDEN ANLAMLI ZİYARET

Adana 2 No’lu şube, 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü  Adana Şubeleri ile birlikte “Şehit Öğretmenler” anısına bir program düzenlendi. Çok sayıda davetlinin katıldığı program şehitlerimiz için  Saygı Duruşu ve  Şehitlerimiz için Kuranı Kerim okunması ile başlandı.  

Sinevizyon gösterisi sırasında duygusal anların yaşandığı programda yapılan pilav ikramının ardından, Adana 2 No’lu Şube Başkanı Ferhat Utlu, günün anlam ve önemine binaen  bir konuşma yaptı. Konuşmasında " Aziz Dava Arkadaşlarım, Kıymetli Misafirler, Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugün, vatan ve millet yolunda toprağa vakitsiz düşen, şehitlik makamına koşar adımlarla giden şehit öğretmenlerimizi anmak için toplandık. Hepsinin manevi huzurunda bir araya geldik. Geçmişin acı hatıralarını, kutlu emanetlerini bundan böyle her zaman yad edeceğiz." dedi. Millet yoluna baş koyan, inançları uğruna bedel ödeyen, davasının yaşaması için can veren ve kanını döken tüm şehit öğretmenlerimizin emanetine sahip çıkan herkese bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum” dedi.  

Utlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Şehitlerimizi anmak ve aklımızdan hiç çıkarmamak biliniz ki hepimizin boynunun borcu ve vefamızın bir gereğidir. 

Sadakatle düne bağlılığımız, bugünlere ulaşan hatıralara hürmetimiz bunu gerektirmektedir. 

Dava adamlarının çelik gibi iradeleri, iman dolu yürekleri, vatan ve millet aşkıyla çarpan kalpleri sembolleşecek ve sancak gibi yükselecektir. 

Bizi yalnız bırakmayan kıymetli misafirlerimiz; binlerce şehidimizi dualarımızla yüceltecek ve minnetimizi onlara göstereceğiz. İnancımız, beklentimiz ve isteğimiz budur." dedi. 

Merhum şairimiz Mithat Cemal Kuntay hepimizce bilinen meşhur şiirinde; “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır”  dizeleriyle, vatanın ne olduğunu veciz ve vecd dolu bir ruhla seneler öncesinden ifade ettiğini belirten  Utlu; “ Zerinde yaşadığımız toprak, içinde bulunduğumuz coğrafya şehit kanıyla sulanmış bize vatan olmuştur. 

Bilinmelidir ki, tarih; Türk milletinin bizatihi yazdığı ve yaptığı bir eseridir. 

Bu vesileyle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere millet, devlet ve bayrak uğruna hayatlarını kaybetmiş öğretmenlerimizi, tüm aziz şehitlerimizi, merhum Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Bey'i, Necmettin öğretmeni, Aybüke öğretmeni, bugün burada toplanmamıza vesile olan Celal ÜSTE, Şenol DEMİROĞLU ve Mehmet BİLİR öğretmenlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, Cenabı-ı Allah'tan rahmet diliyorum." diye belirtti. Son olarak "Unutursak eğer kanımız kurusun, Unutursak eğer kalbimiz çürüsün"