NİĞDE İL TEMSİLCİLİĞİ İLE NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ ARASINDA LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi arasında  Lisansüstü Eğitim Programı İşbirliği Protokolü imzalandı. Buna göre protokolden Türkiye Kamu-Sen’e bağlı;

Türk Eğitim-Sen

Türk Sağlık-Sen

Türk Büro-Sen

Türk Haber-Sen

Türk Yerel Hizmet-Sen

Türk Kültür Sanat-Sen

Türk İmar-Sen

Türk Tarım Orman-Sen

Türk Ulaşım-Sen

Türk Enerji-Sen

Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri yararlanabilecektir.

 

İmzalanan  protokoldeki maddeler şu şekildedir:

 

           -Program, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri tarafından uygulanacak olup ilgili enstitüler bünyesinde devam eden yürütülen 2. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarını kapsamaktadır.

  • Protokolden talep etmeleri haline Türkiye genelinde ki Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalara üye olan herkes faydalanabilecektir.
  • Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsünde yürütülen 2. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programları için her eğitim-öğretim yılı başında belirlenen eğitim ücretlerinde, Türkiye Kamu-Sen üyelerine indirim uygulanacaktır. İndirim oranları, her bir yüksek lisans programına kayıt yaptıran üye sayısı, 10 (on) kişiye kadar %5, 20 (yirmi) kişiye kadar %10, 30 (otuz) kişiye kadar %15 ve 40 (kırk) kişiye kadar ve üzeri üyelerimiz için %20 şeklinde uygulanacaktır.
  • Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği yüksek lisans programına başvuran, kabul edilen ve kayıt yaptıracak olan üyelerinin ilgili eğitim ücretlerinin ilgili bankaya belirlenen oranlar dahilinde indirimli bir şekilde yatırıldığını gösterir dekontları ve katılımcı üyelerinin isimlerini her eğitim-öğretim yılı başında ve her bir program bazında Üniversiteye bildirecektir.
  • Ödemeler iki eşit taksitte, Niğde Ömer Halisdemir üniversitesinin uygun gördüğü ödeme şekilleri ile yapılacaktır.
  • Protokole konu olan programın ücretine ilişkin olarak öğrenci ile üniversite arasında doğması muhtemel maddi ve hukuki anlaşmazlıklarda Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliğinin taraf sıfatı olmayacak, ücret ve ödemeler konusunun tarafı her durumda öğrenci ile üniversite olacaktır.
  • Yüksek Lisans Programına başvurmak isteyen üyelerimiz, Sır Ali Mah. El Hacı Mahmut Cad. Demokrasi İş Merkezi Kat: 4-NİĞDE adresinde bulunan Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği binasında veya üyesi oldukları sendikaların Şube Başkanları/İl Temsilcileri ile irtibata geçerek isimlerini bildireceklerdir.
  • Programa katılmak isteyen üyelerimiz (0532) 560 56 04 veya 0530 069 89 34 numaralı telefonlardan bilgi alabilir, SMS ile isimlerini bildirebilirler. Ayrıca nigdeturkegitimsen@gmail.com ileti adreslerine ad-soyad, üye olduğu sendika, görev yeri ve iletişim numaralarını bildirebilirler.
  • İleriki dönemlerde görevde yükselmelerde yüksek lisans şartı aranabileceği varsayımından hareketle üyelerimizin imzaladığımız protokol gereğince açılacak olan programlara başvurmaları ve bitirmeleri menfaatlerine olacaktır.

 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin belirtilen programları ile ilgili açıklama ve başvuru için http://www.ohu.edu.tr/egitimbilimlerienstitusu/duyuru/14470?fbclid=IwAR0HpSeQ69DIjKxr9D4jRbCarJsZR656Rw9twtAByhfhSntH49mnZbyooRM linkini ziyaret edebilirsiniz.