ANTALYA 1 NO’LU ŞUBE SERİK İLÇE TEMSİLCİLİĞİNDEN ANLAMLI YARDIM

Antalya 1 No’lu Şube, Serik ilçe temsilciliği, büyüme çağında olan Halithan Başbütün’e protez ayağı belirli aralıklarla değişmesi gerektiğinden ve ailenin maddi imkansızlık sonucu zorluk yaşadığından dolayı bu yavrumuzun ve ailesinin sesine ses oldu.

Serik ilçesi   Rehberlik Araştırma Merkezine, Rehberlik destek eğitimi almaya gelen 10 yaşındaki Halithan BAŞBÜTÜN, Rehber öğretmenine "Babamın beni elimden tutup, parka ve okula götürmesini istiyorum. Okul bahçesinde arkadaşlarımla birlikte futbol oynamak istiyorum. Protez de olsa bacağımın olmasını istiyorum" demesi karşılık buldu.

Maddi durumunun yetersizliğinden ötürü çocuğuna protez bacak almaya gücünün olmadığını ifade eden baba İbrahim BAŞBÜTÜN' nün sesine ses olan  Antalya 1 No’lu Şube Serik ilçe Temsilcisi Varol Civcir yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Aslında biz "Çocuklar Üşümesin" projesi için, okullarımızda maddi imkanı olmayan öğrenci taraması yaparken böyle bir durumla karşılaştık. Yaptığımız toplantı sonucunda bu sese sesiz kalamazdık ve kalmadık ta.

Büyüme çağında olan çocuğumuzun, protez ayağı belirli aralıklarla değişmesi gerektiğinden ve ailenin maddi imkansızlık sonucu zorluk yaşadığından dolayı, Biz Serik Türk Eğitim Sen. Ailesi olarak bu yavrumuzun ve ailesinin sesine ses olduk. Bizim bu davranışımıza uzak yerlerden, Amerika'nın New Jersey eyaletinde ikamet eden Elektrik-Elektronik Mühendisi ve aynı zamanda hobi olarak futbol antrenörlüğü yapan Beyhan Çınar’a destek vererek çocuğumuzun tek başına özel ihtiyaçlarını karşılamasına ve arkadaşları ile oyun oynamasına birlikte yardımcı olduk. Kendilerine Serik olarak şükranlarımızı sunuyoruz. Biz biliyoruz ki dünyayı makam sahibi olanlar değil, yüreğinde insan sevgisi olan ve HAK sevgisi olanlar değiştirecektir.

Serik ilçe temsilciliği olarak yaptığımız sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık yaratmaya devam ediyoruz. Yönetim ekibimiz, Kadın Kollarımız ve Cesur Yürekli üyelerimizle birlikte çalışıyoruz. Bizler üyelerimizin her daim yanında ve yanı başında olarak, onlardan aldığımız güçle çalışmaya devam ediyoruz.

Türk Eğitim Sen varsa, geçmişten geleceğe hep birlikte onurlu yürüyoruz. Ve asla hiçbir üyemiz bu kutlu yürüyüşte yalnız yürümeyecektir.”